Sokaktaki yavru kediler

Selam herkese,

Dün sabah 5.30 gibi sokaktan gelen kedi çığlıklarıyla uyandım. Ben aşağı inene kadar bir sokak kedisini köpekler öldürmüştü. Yine de belki yaşıyodur diye veterinere götürdüm ama nafile. Bu sabah da apartmanın bahçesinde 3 küçük yavru gördüm. 1.5-2 aylıklar. Ölen kedinin bu yavruların annesi olduğundan şüpheleniyorum çünkü sokakta bir sürü araba var, kaçmak istese birinin altına kaçıp kendini kurtarabilirdi ama kaçmamış veya kaçamamış. Yavrularını koruyor olabilirdi. Şimdi ben bu miniklere epeyce sulandırılmış süt koydum. Birazdan çıkıp kitty milk alıcam, sütü de dökücem malum sıcak, bozulursa süt hayvanlara yazık olur. Su da koydum. Dokunmadım miniklere annelerinin ölmemiş olma ihtimaline karşın, dokunmak da istemiyorum sonra anneleri beslemeyebilir. Sütü ve suyu apartmanın arka bahçesindeki sarmaşıkların oraya koydum çünkü korkunca hemen içine koşup saklanıyorlar, köpek gelirse çabucak saklanırlar diye düşündüm. Başka ne yapabilirim? Fikri olan?

Edit: Kedi sütünü götürdüm koydum. Mamanın yerini bulmuş görünüyodu minikler. Ben gidince saklandılar hemen. Veteriner ıslatılmış kuru mama da verebilirsiniz dedi. Daha yapılacak bir şey var mı?

şimdilik bir eksikleri yok gibi.
siz arada görünüp size alışmalarını sağlayın. size yaklaşmaya başladıklarında oynayın onlarla. alıştıktan sonra veterinere götürüp parazitlerini yaptırırsınız.

  • mutevazi  (07.07.13 15:44:17)