Almanca öğrenmek ?

Yaz döneminde vakit geçirmek için Almanca öğrenmeye başlamak istiyorum.

Ekşiduyuruya biraz baktım burada herkes Erdem Karabulut 'un Almanca Dilbilgisi kitabını önermiş. Bu kitap iyi midir?

Dilbilgisi olarak hangi kitabı takip etmeliyim?

Kelime ezberlek için ne yapayım?

Rosetta Stone indiriyorum. Eylül ekime kadar ne kadar geliştirebilirim kendimi?

rosetta stone + gramer kitabı ikilisiyle başlangıç seviyesi iyi atlatılıyor, tecrübeyle sabit. fakat almanca cümle yapıları ve artikellerden doğan garip gramer kurallarından dolayı biraz zor bir dil. alt seviyeden sonrasına ilerlemek daha zor olacaktır. soracağın bir şeyler olursa mesaj atabilirsin.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (05.07.13 05:26:57)
Mobil oldugum ıcın mesaj atamadım. Grammer Kıtap olarak ne onerırsınız?

Aynen. Ben de zaten kendımce bıraz temel olusturayım, dıle ısınayım ondan sonra ekım gıbı bı kursa baslarım dıye planlıyorum.

Tesekkurler
  • raskolnikov2  (05.07.13 05:34:44)
dict.cc

dostunuzdur arkadaşınızdır.
  • heritage  (05.07.13 05:34:48)
heritage +1 dict.cc gibisi yok arkadas. ingilizceniz varsa bir cok kalibi direk girin.. kitapta falan ogrenemeyeceginiz bir suru sey ogrenirsiniz..

edit: bu arada kitap olarak su iyi Örneklerle Bugünkü Almanca - Muammer Özsoy
  • babamasoliimbananickaldirsin  (05.07.13 05:45:59 ~ 05:52:49)
dil bilgisi için şu kitabı önerebilirim: (git: www.amazon.co.uk)

  • hayat putlarla guzel  (05.07.13 05:49:23)