Interrail sorularım

eylül ayı itibariyle " atina-roma-floransa-venedik-viyana-prag-(almanyada bir şehir?)-amsterdam" güzergahında interrail planlıyoruz.

sorularım şöyle: 1- 2 eylülde yola çıktık diyelim. şimdi 22 günlük interrail bileti ne zaman işlemeye başlar? istanbul'dan yola çıkınca mı? atina'da trene binince mi? gidiş ve dönüş tarihleri netleştirip gidiş dönüş uçak biletini yarın alıp cebe atayım diyorum

2-atina'dan roma'ya geçiş vapurla ucuz mudur? kaç para ve ne kadar zaman harcatır?

3-almanya'da hangi şehire gidersin? sonraki durak amsterdam.

istanbuldan yola trenle mi çıkıyorsun? yunanistana tren yok bildiğim kadarıyla. trene ilk nerede biniyorsan biletinle orada başlar.

  • utkucbkc  (04.07.13 23:10:26)
uçakla.

  • cokta cokoprens  (04.07.13 23:12:52)
Son soruya Almanya'da yaşamış biri olarak cevap veriyim:Eğer eğlenelim,metropol havası yaşayalım,underground kültür'ün dibini görelim derseniz ilk olarak Berlin,sonra da Hamburg derim.Ama yok ben doğa görücem diyorsanız da güney almanya'ya gitmelisiniz.Bodensee gölünün civarındaki şehirler olur,münich olur,heidelberg olur.

Edit:Bana doğa ya da metropol farketmez,ille de birini tavsiye edin diyorsanız Berlin derim.Berlin'i herkes ölmeden görmeli.
  • jpsartre  (04.07.13 23:14:34 ~ 23:18:32)
Bileti aldığın gün başlar. Biletle istanbuldan gidemezsin. Ben roma-münih-amsterdam yapmıştım. Münihte gece kalmayıp 2 gece üst üste gece trenine binmek kaydıyla bir gündüz geçirmiştim. Çok güzel şehirdi tabii ama Berlin'i veya diğer şehirleri görmedim. Berlin uzak olacağından bence Münih'e git.

  • adoramer3ku  (04.07.13 23:15:43)
1. bileti alırken geçerli olacağı tarihleri söylüyorsun ona göre alıyorsun. dolayısıya trene ilk bindiğin gün başlamaz. atina'dan trene 2 eylülde bineceksen 2 eylülde geçerli olacak şekilde kestireceksin bileti.

2. atina'dan değil patras'tan geçiyorsun. o da doğrudan roma'ya değil bari'ye gider. 35 euro civarı ekstra ödersin feribot için. güvertede yatarsın. yolculuk 16 saate yakın sürer. bari-roma arası da 4 saat. atina patras arası da bir kaç saat sürüyor. 24 saati gözden çıkar.

3. alman şehirlerinin hepsi kötüdür ama madem amsterdam'a gideceksin hamburg'a git oradan geçmesi kolay olur hem de güzel şehirdir. yine yakın olan köln ve dortmund var. köln de güzel şehir.
  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (04.07.13 23:18:04)
Ben sınırsız almıştım. Brüksel'e uçakla gidip, oradan almıştım 22 günlük. İstediğin kadar binebildiğinden. Aldığın anda başlıyor üstüne tarihi vuruyor o günden 22 gün.

  • ikametsiz  (04.07.13 23:27:52)
yanlış yönlendirmeyin arkadaşı. aldığı gün başlamaz. bileti alırken seyahat tarih aralığını söyler o tarihte başlar biletin geçerliliği. yani yarın gidip 1-22 eylül arası için bilet alabilir. 1 eylüle kadar da kullanamaz bilet.

  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (04.07.13 23:30:08)
bir soru daha: türkiyede kullandığım operatorun kampanyasıyla 3g bağlantıdan faydalanabilir miyim?

  • cokta cokoprens  (04.07.13 23:48:38)
3gden faydalanabilirsin ama inanılmaz pahalı oluyor.Pakedin varsa geçmiyor yurtdışında.

  • jpsartre  (04.07.13 23:56:07)
gideceğin ülkeden pre paid hat al en ucuz yolu bu...

  • porn star  (05.07.13 01:17:50)
pre paid nedir? tam olarak ne iş yapar? neredelerden temin edilebiliyor?

  • cokta cokoprens  (05.07.13 02:18:54)
1- atina'ya uçakla gideceksen atinadan patras'a gideceğin tarihte başlat biletini. boşuna gün kaybedersin yoksa. o yüzden gidiş kısmını iyi planla. sonra aceleye gelebilir süren kalmayınca.

2- atinadan patras a ordan bari ya da anconaya gidebilirsin. romaya direk gidilmiyor. bunlarda bir hakkını kullanmış oluyorsun tabi.

3- berline gitmedim bilmiyorum fakat münih'i kesinlikle öneririm. 3 gün kaldım yetmedi. ayrıca yakın yerlerde füssendi galiba meşhur 2 kale var. interrail biletiyle bedava gidebiliyorsun hakkını kaybetmeden.

floransaya gitmemezlik etme.
  • kendi ekseni etrafinda donen insan  (05.07.13 03:46:29)
Pre paid bizdeki kontörlü hatta tekabül ediyor.
Kullanacağın kadar konuşma veya internet paketinin parasını ödeyip alıyorsun
Her yerde kolayca bulabilirsin.
3g yurtdışında mutlaka gerekli yol tarifi, navigasyon vs için.
Google maps özellikle Almanya Hollanda ve kuzey ülkelerinde yol tariflerinde otobüslerin, trenlerin geleceği dakikaları bile neredeyse hatasız olarak veriyor.
Benim çok işime yaramıştı.
  • porn star  (05.07.13 08:55:30)
Bence internetten alın hacı, çünkü beleş gondol seyahati veriyorlar. İnan bana fiyatları orada duyunca birileri "toplu girelim, toplu girince 25 euroymuş!" dese de bir daha gondol görmek istemiyorsun. 125 euro duydum gondolcunun birinden ya, en düşüğü 80'di.

  • adoramer3ku  (05.07.13 11:07:19)
istanbuldan atinaya trenle gitmek pek akıllıca değil zaten 20-30 euro trene ek ücret ödicen direk uçakla git ya da benim gibi izmirden atina vapuruna bin.Biletinide ona göre başlat gün kazanmış olursun

  • allstar  (16.07.13 10:56:47)