Sperm ve Yumurta

Hayat bunlardan geldiğine göre ölümcül hastalıkları iyileştirmekte bu ikisi neden faydalı olamıyor?

İlkokul 4'e giden yeğenin sorusu. Ne demek lazım?

Ölmek ve doğmak farklı iki şey. Kök hücre kavramından bahsederdim ben olsam.

  • alperz  (04.07.13 22:57:39)
hayatın bunlardan meydana gelmesi için bunların değişmesi ve gelişmesi gerekiyor..
değiştiği için birebir de çözüm olmuyor ama benzer bir şekilde bebeklerin doğumu esnasında alınan kök hücreler kullanılıyor.. benzer bir mantıkla.. değişme sürecine az maruz kalmış ve dönüşüme uğrayabilen o hüsrelerle çoğu tedavi ediliyor kimisi üzerine de çalışılıyor..

öperim ben onu.. yirim.. zeki tospağa..
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (04.07.13 22:58:22)
çünkü sperm ve yumurta büyülü değiller. ölümcül hastalıklar da bilgisayar oyunlarındaki gibi değil, painkiller içince kurşun yarası düzelmiyor. ben olsam ikisinin farklı mekanizmalar olduğunu anlatmaya çalışırdım.

  • altikereyedi  (04.07.13 22:59:32)
sperm ve yumurta hücrelerinin sıradan hücreler olduğunu anlatın. iyileştirme güçleri olan hücreler mikropların sebep olduğu hastalıklarla savaşan bağışıklık hücreleri var diyin. kanser, beyin kanaması, kalp krizi gibi hastalıkların da sebeplerinden biraz bahsederseniz iyileşme için yumurta ve spermin neden faydalı olmadığını anlar zaten.

  • albayrak  (04.07.13 23:03:23)
cocuk ileriyi gormus ya, ilerde genetikci olabilir. bence gelecekteki genetik gelismeler ile bu iki hucrenin mukemmel insan yaratiminda rolu olabilir. simdilik olmadigini anlatirsin iste arkadaslarin dedigi gibi.

  • ermanen  (04.07.13 23:46:55)