Sucuk

Selam
Dün afyondan sucuk aldım ama bir süre yeneceğini sanmıyorum, nasıl saklanacağını da bilmiyorum. Dışarı çivi çakıp asalım dedik malum dışarsı 735649 derece. buzluğa koyalım dedik ondan da emin olamadık. nerde saklanır bilen var mı?

dondurucuya atabilirsin ama tek parça halinde değil. tek kullanımlık parçalara ayır ve strec filmle sar güzelce o şekilde at dondurucuya. Istediğin zaman istediğim miktarda çözdürüp kullanırsın.

  • eksielma  (04.07.13 14:07:23)
Abi direk at, istediğin zaman çıkarırsın ve kesip geri koyarsın. Ne farkı var ki bölüp koymaktan?

  • adoramer3ku  (04.07.13 14:22:00)
İkiye bölüp, sarıp koydum.
Teşekkürler.

  • musculussternocleidomastoideus  (04.07.13 14:27:52)
@freekara @adoramer3ku bölüp koymanın sebebi yiyeceklerni dondur çöz dondur çöz yaptığınızda bozulmasıdır. Her yiyecek bozulacak diye birşey yoktur elbet ancak tazeliğini korumaz bu şekilde.

  • eksielma  (04.07.13 14:34:19)
İndirip kesince çözülmez ki be abim.

Edit: Hacı indirip kesene kadar hayatta çözülmez o ya, neyse herkes bildiği gibi yapsın da içimiz rahat etsin en azından :)
  • adoramer3ku  (04.07.13 14:34:53 ~ 14:47:07)
İndirip kesip geri koyunca yine kesilmiş olacak. Eğer kokacaksa o zaman da kokar. Ha çözmeden keseceksen o zaman koy ama kokup kokmamasını paketlemeyle halledebilirsin.

  • eksielma  (04.07.13 14:41:22)
tas gibi sucugu ancak testereyle kesersin. rahatlik olsun diye ayir demis adam. lan ne adamsiniz be.

  • bohr atom modeli  (04.07.13 15:05:26 ~ 15:05:39)
Ya arkadaş ne acayip adamlarsınız ya. Yıllardır donmuş sucuk kesiyorum ben ne kesteresi? Meyve bıçağıyla mı sucuk kesiyorsunuz?

  • adoramer3ku  (04.07.13 15:12:04)
keep calm yahu alt tarafı sucuk:)

  • musculussternocleidomastoideus  (04.07.13 15:20:26)
bana yolla yiyeceğin zaman haber et ben sana taze alır yollarım.

  • rutubettin  (04.07.13 15:32:06)