video sitesi altyapısı

bir video sitesinde toplam 500 tane video var diyelim.

videoların her biri ortalama 25 mb büyüklüğe sahip,

ve videoların her biri günde en az 100 kere izleniyor.

sitenin günlük tekil hit sayısı ise 10k ile 25k arası değişiyor.

aşağı yukarı bu şekilde bir içeriğe ve hit bilgilerine sahip olan video sitesinin, tüm videolarını yüklemek isteyeceğimiz bir sunucunun özellikleri ne şekilde olmalıdır? vps ya da vds böyle bir site için yeterli olur mu? gösterebileceğiniz örnek sunucu paketleri var mıdır?

o videolar youtube'da olmalıdır. hiç başka metod aramayın bence. gereksiz çaba.

  • ben smyrna  (03.07.13 00:29:24)
ya da 59 saniye gibi bir fikir bulacaktınız. youtube varken videoları kendi clouduna yüklemek kendi cloudunu yaratmak çok mantıklı gözükmüyor.

  • sparkle kiddle  (03.07.13 01:07:59)