Odamı ne renge boyasam?

3,5m x 5m civarında taban alanına sahip odamı ne renge boyasam. 10 yıldır açık mavi, biraz sıkıldım açıkçası. Turuncu olur mu diye düşünüyorum? biraz canlı, enerji veren ama yormayan, yeri geldi mi loş ışıkta pipo mu tüttürüp go oynarken veya film izlerken gözümü almasın.

Açık renklerden gidin, loşluğu perde ve ayaklı lambalarla falan yakalayın. Koyu renk çok boğuyor. Yıllarca kırmızıydı odam, sanırım ruh hastası etti beni.
Hatta bence beyaz yapıp duvar çıkartmalarıyla falan süsleyin, tarz olsun.

  • whoosie  (02.07.13 19:06:51)
10 yıldan fazladır bordo kullanıyorum çok memnunum ama artık sıkıldığımdan koyu yeşile (petrol yeşili gibi bir şeye) geçicem ben de.

  • jimjim  (02.07.13 19:07:12)
bir diğeri için eflatun/leylak diyorum.

  • jimjim  (02.07.13 19:07:36)
Çakıl taşı rengi.Koyu renk tavsiye etmem,bir süre sonra boğar.

  • jpsartre  (02.07.13 19:13:55)
3.5 5 ise koyu renk kullanabilirsin rahatlıkla.
tek duvarı koyu renk güzel oluyor.
koyu yeşil +1
  • goldentitan  (02.07.13 19:14:26)
enerjik olsun dedim koyu yeşil dediniz, iyice bezginleştirmesin beni?

  • r_u_h  (02.07.13 19:15:58)
Benim için en ideal oda rengi krem.. Şöyle hafif koyu krem rengi seviyorum ben beyaza yakın olan değil, eğer çok sade kalırsa tabloyla vs. dolduruyorsun gayet güzel duruyor..

  • mutekebbir  (02.07.13 19:18:30)
oda çok küçük, koyu bir renge boyatırsan iyice kasvetli bir hale bürünecek.
bence filli boya'nın kesekağıdı rengine bakabilirsin. astar üzerine boyadığında göründüğünden daha açık bir şey çıkıyor. koyu istersen bir kat daha geçersin.

  • kayranin kedisi  (02.07.13 19:28:47)
gri

  • utkucbkc  (02.07.13 19:34:23)
Odan aynı zamanda yatak odansa çok canlı renkleri kullanmamanı tavsiye ederim. Yatak odalarında soft renkler daha rahatlatıcı oluyor.
Örneğin turuncu yerine yavruağazı olabilir, yakın tonlar ama daha yumuşak olur.

  • buff  (02.07.13 19:39:34)
sarı.

ama açık pastel ya da turuncuya çalan tonları.
  • late viper  (02.07.13 19:47:46)