firefox soruları: karakter sorunu ve tek kelimelik arama

mrb, iki sorun var firefox'da(son sürüm), ilki karakter sorunu. aslında tam bir sorun değil şöyle ki bir anlık, sayfaları, sekmeleri ilk açarken türkçe karakterler doğru düzgün çıkmıyor ama aynı saniye içinde düzeliyor, neden ilk açılırken türkçe karakterler doğru çıkmıyor?

ikincisi de adres çubuğundan tek kelimelik arama yaparsam çok bekletiyor 30-40 saniye bekliyor ondan sonra çıkarıyor arama sonuçlarını(google'dan), bunu nasıl çözebilirim?

1. Tarayıcı, özel karakterli web fontları ve karakter kodlamalarını okumaya çalışıyor. RAM'in yetersiz kaldığı anlarda bu okuma az da olsa geciktiği için bu işlemi görebiliyorsunuz, normalde çok hızlı işlendiği için göremezsiniz.

2. 30-40 saniye biraz abartı bir süre, ciddi bir sorun olduğuna işaret eder. Tüm Firefox profillerini kaldırıp temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim. Nasıl temiz kurulum yaparsınız sorunuza yanıt şurada:

antik.eksisozluk.com
  • omelette du fromage  (02.07.13 18:37:05 ~ 18:38:14)
@omelette du fromage: mrb, temiz kurulum dediğiniz reset'se reset attım firefox'a. zaten bu sorunlar da reset attıktan sonra ortaya çıktı, yavaşlamıştı reset atayım dedim bu sefer de bunlar ortaya çıktı

  • lllllllllllllllllll  (02.07.13 18:50:57)