Win7'de fontlar kendini siliyor!?

Merhaba Duyuru,

Bugün bilgisayarımı açtığımda chrome'da fontların kalın olduğunu fark ettim (fark etmemek imkansız zaten)
Geçen yıllarda l4d'i sildikten sonra aynısı olmuştu ve o zaman windows klasöründeki fonts klasörüne sağ tıklayıp özelliklerdeki önceki sürümlerden birini yükleyince düzelmişti...

Aynısını tekrar uyguladım (ki belirtmekte fayda var; hiç program yükleyip, kaldırmadım..ansızın kendi kendine oluştu bu durum) ama yeniden başlattığımda sorun aynı şekilde devam etti...tekrar denedim yine olmadı...

Şimdi asıl soruna geliyorum; önceki sürümde (30haziranda) kopyaladığım font sayısı 3992, ama bugün fonts klasöründe görünen font sayısı ise 293 ve önceki sürümdekileri de yüklediğimde sayı aynı kalıyor, yeni fontlar yükleniyormuş gibi gösteriyor ama bi bakıma kendi kendine silip 293 adet fontta sabit kalıyor...

Sistemi 30hazirana tekrar geri yükledim, aynı sorun devam etti...Ne yapabilirim, bi yardım eli uzatın lütfen.

Denetim Masası'ndan Yazı Tipleri bölümüne girin, sol üst köşedeki menüden Yazı Tipi Ayarları'na tıklayın. Açılan bölümde "Yazı Tipi Ayarlarını Varsayılana Döndür" sekmesini seçin ve sıfırlayın. Ardından C:\Windows\Fonts klasörüne girin, Ctrl+A yapıp tüm yazı tiplerini seçin, tamamını silerek bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından tinyurl.com adresinden özgün Windows 7 Türkçe Yazı Tipi klasörünü indirin, yine C:\Windows\Fonts klasörüne giderek indirdiğiniz klasördeki tüm yazı tiplerini buraya taşıyın. Bilgisayarı tekrar yeniden başlatın, sorun düzelecektir.

  • omelette du fromage  (02.07.13 17:45:31)