thy bilet iptali :(

beyler :(

iki arkadaş 13-18 ağustosta "kahire"ye gidecektik, tırstık amk xD

thy'den ekonomi biletimiz var. müşteri hizmetleri iptal olmuyor diyor, internetten iptal etmeye çalışınca

"Web sitemiz aracılığı ile düzenlenmiş olan dış hat elektronik biletlerin iptal, iade ve değişiklik talepleri için, lütfen ödeme için kullandığınız Kredi Kartı ve geçerli bir kimlik belgesi (pasaport, nüfus cüzdanı veya ehliyet) ile THY Satış Ofislerine yada ISSC-lere başvurunuz."

diyor.

ne diyosunuz bu işe? yanacak mı 1300 tl'miz? hay amk ya.

yani mısıra seferler bi anda iptal olmazsa yanar tabi. ama o zamana dek çoktan belli olur bu olaylar bence.

  • noluyo yaa  (02.07.13 00:28:20)
o tarihlerde başka bi yere gitmek istiyoruz ama. moskova'ya gidelim dedik, avrupa olduğu için bileti değiştiremiyorlarmış.

  • sezercik yavrum benim  (02.07.13 00:36:36)
eger tamamen gitekten vazgecmek yerine erteletirseniz 50€ gibi bir sey ödersiniz, yanmasindan iyidir.

  • serabetan  (02.07.13 00:36:56)
@serabetan, erteletme de olur. her bilette oluryor mu acaba o? ekonomiydi bizimki.

  • sezercik yavrum benim  (02.07.13 00:40:09)
oluyor, hatta indirimli bilet de olsa olmasi lazim.

eger degisiklik olmadiysa 50€ filandi.

sadece tarih degistiriyorlar bunda, birde eger diyelim yer yok, sizin bilet kategoriniz en düsük olursa ve yer yoksa o kategoriden, bi üst icin ek ödeme yapilabilir.
  • serabetan  (02.07.13 00:46:21)
değişikliği çok ileri atabiliyor muyuz peki? malum, mısır normale dönmeden gitmek istemiyoruz.

  • sezercik yavrum benim  (02.07.13 00:47:52)
bileti iptal edip para iadesi alabilirsiniz, 50 ila 100 euro arasında ceza ödersiniz en fazla

  • bavyerali  (02.07.13 01:35:46)
yok olmuyor ben de aynı sorunu yaşıyorum. indirimli biletleri iptal edemiyoruz, değişim de olmuyor patlıyor kısaca, açığa da alınmıyor.

  • kaputt  (02.07.13 11:03:20)
@bavyerali, öğrendiğim kadarıyla bir biletten (325 tl) sadece 84 lira geri alabiliyormuşuz.

  • sezercik yavrum benim  (03.07.13 00:47:06)
gerialınabilinen sadece alan vergisi ben de toplamda 4 bilet (280 tl toplam) için 40 lira geri alabildim iptal ettiğimde.

  • kaputt  (03.07.13 10:36:47)
kayıtlı dursun diye yazıyorum.

biletleri ceza ödeyerek (80 euro) moskova'ya çevirdik. yani 200 tl fark ödemiş olduk. tamamen iptal ettirseydik 500 lira çöpe gidiyordu.
  • sezercik yavrum benim  (11.07.13 15:58:35 ~ 16:00:01)