Sıralama sorusu

Şimdi aşağıdaki aynı bölümün sıralaması ve benim tercih listemdeki sırası

1- A Üniversitesi 13k
2- A Üniversitesi İÖ 30k
3- B Üniversitesi 27k

Benim sıralamam da 11k.

Ben A'da normal gelmezse İÖ ye gitmek istiyorum. ÖSYM beni B'ye atar mı yoksa ilk tercih gelmezse 2ye girer miyim?

2 ye girersin. 3e atmaz. sıra neyse o

  • utkucbkc  (02.07.13 00:07:58)
tercih listesinde yazdığın sıralama farketmiyor diye okudum bir yerde. istersen en sona yaz başarı sırası en yüksek yere atıyor diye yazmışlar.

bu yüzden B, A'nın İÖ sünden yüksek olduğu için oraya atar mı diye merak ettim.

Atmıyorsa iyi ozaman
  • raskolnikov2  (02.07.13 00:13:34)
yok öyle bir şey. benim tercih listem de böyleydi.

  • utkucbkc  (02.07.13 00:18:41)
sıralamanı yaparken sadece kaç binle aldığına ya da puanına göre yapma.

mesela 27 k lık olan 13 k lıktan belki de daha kaliteli eğitim veriyordur.Öğretim elemanı kadrosunu araştır
  • gorki  (02.07.13 00:45:58)
öyle saçma sey mi olur? senin tercih sıran önemli. hangisinin daha yüksek olduğu değil. hem şöyle düşün, senin tercih listene göre değil de okulun sırasına göre girseydin şu an okulların sırası nasılsa sonsuza kadar öyle olur hiç değişmezdi:)

  • ack3000  (02.07.13 10:49:36)