Eve çıkacak semt bulun bana:)

İş yerim Gayrettepe'de olacak haftaya başlıyorum. 2.5 yıldır Mecidiyeköydeyim. 1000 tlye kadar daha nezih sakin nerelerden ev bakabilirim? Şuranın şu taraflarına bak fln derseniz bomba olur hatta. Tikler anında gelicek:)

beşiktaş, Abbasağa taraflarına bakabilirsin sanırım. Mecidiyeköy'ün fulya tarafında kiralar uçmuş durumda.. götü boklu evler için 1300-1500 istiyorlar minimum.. beşiktaş'tan gayrettepeye kolay bi şekilde gidebilirsin..

  • bilmemkacincinick  (02.07.13 00:04:17)
beşiktaş çok farklı sanki! hain beşiktaş, hain bahçeşehirliler(üniv.yi diyorum)! :/

şaka bir yana evet iyi araştırarak beşiktaş civarında bulunabilir.
bir diğer alternatif için ortaköy.(trafiği çok dert etmiyorsan)
  • jimjim  (02.07.13 00:06:26)
oralarda kiralar uçuk durumda..
fulyayı hiç tavsiye etmem balmumcuyu tavsiye edebilirim ama sıkı araştırmak lazım.

  • ayn-i cemin bülbülü  (02.07.13 00:08:49)
Beşiktaşta da adam gibi evler 1200-1300 civarı en az. Bi de aklımda kadıköy var da metrobüs çekilir mi acep:D

  • solenkol  (02.07.13 00:10:48)
Bence metrobüs çekilmez, insan yığını sabah berbat oluyor, evinize yakın işinizin olması en iyisi bana göre. Yoksa Anadolu Yakası insanıyım ben ama İstanbul trafiği, yolu adamı yaşlandırır.

  • engiribord  (02.07.13 00:13:31 ~ 00:14:56)
kadıköy, mecidiyeköye bin basar. hele ki moda veya bahariye tarafındaysan.
ayrıca metrobüsle çok kısa sürüyor öyle çile değil yani.
avrupa yakası takıntın yoksa kadıköy fevkaledenin fevkinde bir yer.
  • jimjim  (02.07.13 00:13:59)
Aslında aklımda ya kadıköy ya da küçükyalı var. Ama ulaşım beni üzer mi burası çok kritik işte. İş yerinin servisi de varmış ama çok kararsızım. 1hafta içinde işe girmeden halletsem iyi olacak:/

  • solenkol  (02.07.13 00:16:35 ~ 00:16:50)
kısalığı değil, o kadar insan arasında sıkışmak kötü bence, cam da açılmıyor. sonra binerken hurraaa diye eze eze biniyorsunuz birbirinizi. ben kaç sene metrobüse bindim, en sonunda panik atak başlangıcı gibi bir şey oldu vallahi, ortada kalmaktan metrobüste. -.-

servis güzel ama inanın o trafik, karşı yakaya geçme trafiği çekilmez bence. Servisle de 1 ay stajda karşıya gidip geldim, başım ağrıyarak iniyordum hep. Servis hele hiç çekilmez, trafiğe giriyor çünkü, dur kalk dur kalk. metrobüse binin daha iyi. :D
  • engiribord  (02.07.13 00:17:22 ~ 00:19:12)
hacı metrobüs denen ömür törpüsüne katlanamazsın.. Ona göre bir yer seç.. İnsanoğlunun vahşi bir hayvan olduğunu metrobüs sayesinde öğrendim ben.. Beşiktaş, darphane, balmumcu tarafları iyidir..

  • bilmemkacincinick  (02.07.13 00:18:32)
küçükyalıda mahvolursun.
bak anadolu olacaksa kadıköy sınırları dışına çıkma, bostancıya bile gitme, hatta bırak bostancıyı nebilim feneryolu falan bile olmasın.
ama kadıköy -gayrettepe çok bir şey değil. değer. makul yani.
  • jimjim  (02.07.13 00:21:33)
Huzur Söğütlüçeşme'de, buyurun gelin. Son dönemde çok popüler, metrobüse yakın, merkeze yakın, vapura yakın. Söğütlüçeşme ve Hasanpaşa'nın girişi güzel yerler, tavsiye ederim.

  • whoosie  (02.07.13 00:30:15)
@whoosie söğütlüçeşmede kiralar nasıl

  • fuzzy  (02.07.13 03:00:44)
Ortaköyün üst tarafları. Hemen Ortaköy de o kadar ucuza ev bulunmaz demeyin daha 3 ay önce arkadaşlarım burada tam 1000 e 2+1 biraz küçük ama sevimli eve çıktı. Lozan yokuşunun üst sokağında bir gezin bulursan konuş derim tam oralarda tuttu. Ayrıca oralar durağa yürüyerek 1-2 dakika mesafede. Zaten sabahları dt-1 ile gayrettepeye 15 dk da gidersin. Hem yol olarak sıkıntı olmaz hemde ortaköy hem heryere yakın hemde nezih sakindir.

  • blacKk  (02.07.13 03:47:36)
800'e hasanpaşanın birkaç adım daha iç tarafında temiz evler var. 1000-1100'e falan Söğütlüçeşme tarafında rahat bulunur.

  • whoosie  (02.07.13 09:36:05 ~ 09:36:24)
gerekirse hacıosmana bak ama metro hattından ayrılma yoksa gerçekten çok mutsuz olursun.

  • s e ff a f  (02.07.13 12:39:22)