[]

linkedin ile iş bulmak

nasıl olur? profil yaratırken nelere dikkat etmek gerekli? linked in de nasıl takılmak gerekli, püf noktaları nelerdir?
 
Öncelikle tüm iş tecrübelerini ve üniversite bilgilerini eksiksiz olarak profilinde bulundur. İş tecrübelerinin altında yaptığın çalışmalarla ilgili çok uzun olmayan açıklamalar olsun. Kullandığın teknolojileri, yazılımları muhakkak belirt. Özet kısmında da birkaç cümle ile geçmiş kariyerini anlat.

Özellikle işinle ilgili anahtar kelimeler önemli; mesela yazılımcı isen java, .net vb. tasarımcı isen photoshop vb. gibi çünkü bu gibi anahtar kelimelerle arama yapılıyor. Bu gibi anahtar kelimeleri üstteki özet kısmında belirtmeni öneririm.
  • Lethe  (30.06.13 21:28:15) 
Duzgun (ne asiri detayli ne de bombos) bir profil olusturduktan sonra iki durum var:

Proaktif: Jobs sayfasindan istediginiz kriterlere gore arama yapip basvurabilirsiniz.
Reaktif: Yapilan aramalarda cikiyorsaniz isci arayanlar size ulasabilir.

Iyi sanslar.
  • crown  (01.07.13 00:48:42) 
yapılan aramalarda çıkmak için hiç trick mevcut mu?


  • Yigitabi  (01.07.13 01:34:01) 
trick işinle ilgili anahtar kelimeleri sağda solda geçirmek. ya daha önceki iş bilgilerinde yada about kısmında vs.


  • spy of soul  (01.07.13 15:57:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.