yeni başlayanlar için android

selam android sevenler.
daha önce hiç android kullanmadığımdan, samsung galaxy note kullanırken basit şeylerde sorun yaşıyorum.
sizin genel olarak bildiğiniz ama bir ios kullanıcısının hemen çözemediği özellikler arasında neler var bana bir özet geçerseniz çok sevinirim.

ayrıca google play'i nasıl türkiye'den başka bir ülkenin store'una çeviriyoruz?

bir de efendim bu root ne ayak?
sevgiler.

telefonun dilini ingilizce (abd) yapıp yeniden başlatınca play abd store açılıyor.önceki soruyu ios kullanan biri daha iyi cevaplar bence :)

  • cari kacik  (30.06.13 15:04:02)
store ingilizce oldu iyi guzel de, "bu app'i sizin ulkenizde indirmenize izin yok." diyor esas sikintim oydu. Bir de dili ingilizce yapinca haliyle yazi dili de ingilizce oldu.
Store'u ingilizce yapsak klavye dili turkce kalabiliyor mu bi sekil?

  • svpam  (30.06.13 15:59:37 ~ 16:01:24)
aslında ülke bazlı ayarları da değiştirmesi lazım. ben bu şekilde google search'ü google now'a yükseltmiştim.

klavye için: ayarlar > dil ve giriş > samsung klavye (sağdaki çarklar) > giriş dili > türkçe; yoksa indirin varsa sadece onu seçili bırakıp geri dönün.
  • cari kacik  (30.06.13 20:32:21)