suudi arabistan

gideniniz var mı? çalışanınız?

bir mühendis için ailesiyle beraber 4-5 yıl geçirmesi sizce nasıl fikir?

tamamen duygusal sebeplerden efendim.

çok kötü durumda değilseniz değmez bence. hele aile ile. kadına kız çocuk varsa onlara yazık. (gitmedim. genel bilgi)

  • ben smyrna  (30.06.13 00:13:45 ~ 00:13:57)
ben gitmedim, ama annem gidip geliyodu 2-3 ayda bir 1 haftalığına eskiden orda bi şantiyeye. çok sıcak olduğunu söylüyo, havası pis diyo. kadınların giymek zorunda olduğu abaya yüzünden sıcakta iyice zor olduğunu söylüyo dışarıda durmanın. ayrıca şahsi fikrim olarak, çocuğunuz varsa ve okul çağındalarsa onlar için zor olucağını düşünüyorum.

ama çocuk(lar) küçükse ve idare edebiliriz, o maaşa değer diyosanız da 4-5 yıl müthiş uzun bi süre değil bence.
  • jpsartre  (30.06.13 00:14:06)
selamlar daha fazla bilgi vereydiniz, iyiydi :)

benim bildiğim kadarıyla eşiniz kapalı, bebek de daha bebek cidden :)) okul çağına dönmüş olacaksınız yani, eşiniz herhade çlışmıyor ve çalışmayacak zorlanmazsınız tahminen. ama bir sıkıntı havasını-suyunu sevemeyebilirsiniz. bu yönden sıkıntı çekenler olduğunu duymuştum. imkanınız varsa bi umreye filan gitseniz, test etmiş olursunuz?

onun dışında lübnanlı-suriyeli vs. arkadaşlarım var arabistanda yaşıyorlar. gayet "modern" diyebileceğim insanlar. ve musmutlu yaşayıp gidiyorlar.
  • niye ama  (30.06.13 00:22:30 ~ 00:22:45)
gidin farklı kültür tanışmış olursunuz. sonuçta aileyle olunca her yer güzel olur.

bi de mühendismişsiniz. keyif standartlarınız ne bilmem ama orada çalışan bir işçi kadar veyahut ne bileyim türk dönerciler kadar vs. kadar zorluk çekmezsiniz.

ailenizde de yanınızda olunca iş standartları da iyiyse daha ne.
  • raskolnikov2  (30.06.13 00:23:19)
kardeş benim hac için oraya giden akrabalarım bile, kabeye can feda ama allah kimseyi arrapların arasına düşürmesin diyordu cidden. git tek başına gömül para kazan ama ailedeki hanfendilere ayrı yazık.
herhangi bir sebeple çarşaf + peçeyle bile olsa bir kadının tek başına dışarıda dolaşmasının hoş karşılanmadığı bir yer, ki araplar bu tepkilerini kibar bir dille dile getirmez.
gitsen de gitmesen de hayırlı olsun şimdiden ..
  • ravdav  (30.06.13 02:27:01 ~ 02:29:47)