Klimanın belli bir sıcaklığa gelince durması için hangi mod seçilmeli

Arkadaşlar evimde kullandığım klimanın sıcak soğuk nem alma ve otomatik modları var. Ben istiyorum ki örneğin 25 derece olarak seçeyim ve kendisi o sıcaklığa gelince otomatik dursun veya duraklasın. Bunun için sanıyorum ki otomatik modda dereceyi seçmem lazım ama aklıma takılan şey soğuk modundayken de derece olarak ayarlama yapılabiliniyor. Bu ne işe yarar doğrusu nedir?

Peki soğuk mod seçiliyken derece olarak ayarlama yapmamız ne işe yarıyor?

  • mayday  (29.06.13 22:03:32)
durma olayı yok sanırım, yavaş devirde çalışmaya devam etmesi daha az enerji harcadığı için tercih ediliyor diye biliyorum.

  • angelofdeath  (29.06.13 22:09:48)
soğuk modda da sıcak ayarlaması yaptığında o sıcaklığa inince duruyor fan. yazın dereceler 30 üzeri olduğu için örneğin 23 e ayarladığında, ortam ısısı 23 olunca duruyor klima. kış ile aynı mantık.

  • hayatbirfilm_basroldesensin  (29.06.13 22:21:02)
Yani ben şimdi soğuk modda mı sıcaklık ayarlaması yapıcam yoksa otomatikte mi? İkisinin birbirine üstünlüğü nedir?

  • mayday  (29.06.13 22:35:02)
mayday, maydaay rahat ol dostum. dereceyi ayarla soğukta 23'e, fanı otomatiğe al ve keyfini çıkar

  • hayatbirfilm_basroldesensin  (29.06.13 23:20:07)