laptop hddsine ulaşmak

bir laptopum var. windowsa giremiyorum sürekli reset atıyor windowsa girmeden önce. bu laptopun hdd sine ulaşma şansım var mı dır bir şekilde?

benim hdd (sanırım hepsi öyledir) kasanın sağ alt köşesinde: oradaki kapağı sök karşına çıkacaktır. aslında dış kaplamasının olması lazım, oynama yapması imkansız gibi ama büyük ihtimalle sorun budur eğer resetleyip duruyorsa. yerine sıkıca yerleştirince düzelir.

  • lesmiserables  (29.06.13 17:10:48 ~ 17:11:17)
şöyle:

windows 7 şifre resetleme programı var, bilmiyorum ismini ama.. Cd'ye takıp cd'den başlatınca windows yukleme islemi gibi tusa basın... Falan cikiyor. Basıyorsun. Sonraki çıkan menuden biryerlerden resmen c: d: 'yi yonetebiliyorsun. Bol şans.
  • urnganic  (29.06.13 18:06:11)
üstteki yöntemler bi garip. ben daha kolay bişeyden bahsediyim.
ubuntu,linux mint gibi linux dağıtımlarını indiriceksin, bootable olarak bunu usb belleğe/dvd'ye yazacaksın.
sonra bilgisayarı onla başlatıp "live mode" a gireceksin. yani flash bellekten çalışan bir işletim sistemi. sonra sürücülerine erişip bilgilerini yedekleyebilirsin linux'un bu live modu ile.
  • jedilance  (30.06.13 01:27:31)