arkadaş çevresinin daralması

ya şimdi şöyle bi durum var. kendimi depresyonda gibi hissediyorum. üniversitemdeki insanları sevmiyorum. okuldayken konuşurum falan tabi ama dışarda buluşmam mesela. arkadaşlarımın hemen hemen hepsi lisemden. hepsini aslında çok severim ama kimisiyle kavga ettik geçen sene tatildeyken falan aramız açıldı. eskisi gibi görüşmüyoruz.

arkadaşlarım gittikçe azalıyor gibi geliyor bana. belki bende bir sıkıntı vardır. ben insanlara kötü davranıyorumdur. sanmıyorum aslında öyle değilimdir neyse.

ben yeni insanlarla tanışmak istiyorum çevremi genişletmek istiyorum. nasıl yapabilirim bunu? kurslara falan gidiyim diyorum ama böyle resim ya da yabancı dil kursu falan değil değişik şeyler. neler önerirsiniz? bide çevremdeki insanlar genelde erkek olmaya başladı. eskiden genelde kızlarla arkadaş olurdum. full sap ortamlarda bulunmak istemiyorum bu da ufak bir not olsun. teşekkürler şimdiden.

eski arkadaşlarınla zaman geçtikçe eskisi kadar görüşemeyceksin ve ortamın değiştikçe çevrendeki insanlar da değişecek. lise-üni-iş hayatı gibi. yeni arkadaşlar edinmek için kurslar etkili bir çözüm.

  • japon askeri  (29.06.13 03:20:13)
ne yalan söliyim çekingen bir insanımdır aslında. tam da çekingen değil mesela yanımda bir arakadşım varsa çok daha kendime güven dolyumdur ama tek başımayken daha çekingenimdir. yurtdışına çıkmıştım yakınlarda tek başıma gezmiştim bir süre o zaman insanlarla konuşmuştum tanışmıştım gayet keyifli gelmişti ama türkiyede daha zor geliyor bunu yapmak.

  • jjwa  (29.06.13 03:45:55)