Her masada mum?

Merak ediyorum olayı ne? Ülkede fark etmiyor dolusuyla mekanda her masada varsayılan.

eskiden elentrik yoktu memlekette. o sebepten o.

  • mea maxima culpa  (27.06.13 23:31:32)
Eskiden beri elektirik olan yerlerde daha çok gördüm, o nasıl olacak?

  • christopher nolan  (27.06.13 23:34:27)
mum dekoratif bir öge çünkü

  • tuborg yesili  (27.06.13 23:38:08)
öncelikle (bkz: ambians)
sonrasında faydasal olarak düşünürsek belki eskiden sigara içildiği için mekanlarda, dumanı alsın diye başlanıp kalmıştır.

  • whoosie  (27.06.13 23:40:05)
restoranlarda aksam yemeginde de masada bulunur. ortama bir tutam romantizm katar, sevdicegin gozlerinde mumun alazi parlar.

  • exlibris  (27.06.13 23:40:42)
fadime temel ile ormanda dolaşıyormuş.
fadime demiş ki
-temel şu romantizme bak.
temel cevap eylemiş:
-nerededur, ağaçlardan göremeyrum..

mumlar da romantizm amaçlı. ama siz göremiyonuz sanki!
  • ben smyrna  (27.06.13 23:50:58)
saisa.eu

gördüğün üzere mum ışığının spektrumunun görünür bölgesinin hepsi kırmızı tarafında. kırmızı ışık yaraları, izleri daha az, teni daha pürüzsüz gösterir.

ayrıca sürekli oynayan mum ışığı sabit ışığın görsek sıkıcılığını yok ederek detaylara odaklanmayı zorlaştırır.

son oalrak genel olarak kırmızının insanların psikolojisi üzerine etkisi hakkında bir sürü bilgi var bu da etkili olabilir.

bir restoranda bu tarz sebeplerden bir randevun iyi geçse o restoranı iyi hatırlar daha da gitmek istersin.
  • bubezleeb  (28.06.13 00:16:04)