[]

ihmalkarlık mı?

Birkaç ön bilgi:

-Alacağım ürünü x diye kodluyoruz (söylemeyişimin sebebi kendi mahremiyetim değil, sakıncalı bir ürün de değil)

-x seri üretim değil, ev yapımı

-satıcı güvenilir.

-ürünün ne kadar sürede hazırlandığını bilmiyorum.

Satıcıya bir adet x almak istediğimi önsipariş formuyla belirttim. Cevap birkaç gün sonra geldi. son dönemdeki olaylar sebebiyle geciktiğini siparişimi hazırlayıp haber vereceğini söyledi.

Sekiz gün sonra "acaba ne zaman hazır olur?" diye mail atınca aynı gün "yarın hazır olur, gönderirim" diye cevapladı. (halbuki ne ödemeyi yapmışım, ne adres bilgisi vermişim.)

Aradan bir yedi gün daha geçti, ses yok ve ben beklemekten sıkıldım. Adamı beklemeyip kendi x'imi kendim alsam ona boş yere hazırlatmış olucam. bir mail daha atsam; Allah bilir yine günlerce bekleyip bu kadar ısrardan sonra almazlık edemicem.

kimseyi zarara uğratmak, güveninin sarsmak istemiyorum ama bunca bekletilmenin, adeta oyalanmanın karşılığı da onun adına sorunsuz bir sipariş olmamalı.

ne yapayım?

 
mail at. bu kadar beklemenin x'e olan ihtiyacınla örtüşmediğini, bu nedenle siparişi iptal ettiğini söyle. sonra da git kendi x'ini al. neticede bu bir ticaret. incitme vs gibi şeyleri böyle bir durumda düşünmenize gerek yok.


  • kedili madam  (27.06.13 09:32:19) 
size verdiği sözü tutmayıp üzerine şundan dolayı erteleme oldu şeklinde bilgi vermiyorsa gönül ferahlığıyla ürünü almaktan vazgeçtiğinizi belirtin. kendi hatası tamamen ve ortada bir zarar varsa kendi sorumsuzluğundan dolayı söylediğiniz kadarıyla. o yüzden mesaj atsam ayıp olur mu diye düşünmeyin. biraz daha planlı çalışmayı öğrenir umarım.

attığınız mesaj sonrası "zarar ettim ben, ürünleri aldım şimdi napıcam gibi" şeklinde size mesaj atarsa, aldırış etmeyin bence. kendi düşen ağlamaz.
  • lejant  (27.06.13 10:01:54) 
telefonla konuşun. bazı insanlar maili okurken insandan geldiğini algılayamıyorlar , cisim muammelesi görüyorsunuz.


  • dodi el ford  (27.06.13 11:26:00) 
mailleşiyoruz, bana "x'i sorup kayboldunuz, hazır ettim sizden mail yok" filan diyor. Ciddi ciddi benim sürekli mail atıp satışı organize etmemi bekliyor.


  • yarmasimo  (27.06.13 11:33:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.