bisiklet için hangi kilit tercih edilmeli?

en sağlam kilit hangisi oluyor? hırsızın işini en fazla zorlaştıracak kilit? iki tane kilit takmak mantıklı mıdır?

bizim buralarda çok fazla bisiklet hırsızlığı olayı duyuyorum. zar zor para biriktirerek alacağım bisikletin çalınmasını istemiyorum. bisikletin çalınmasını en fazla zorlaştıracak alternatif yöntemler varsa dinlemeye hazırım.

Sizin oralar neresi bilmiyorum ama yaşadığım şehirde bisiklet kullanımı dolayısıyla bisiklet hırsızlığı çok yaygın. Hiçbir kilit fayda etmiyor. Dolayısıyla ya kapalı bir yerde saklamalısın bisikletini ya da sıradan ortalama bir bisiklete sahip olmalısın.

  • küheylan  (27.06.13 06:18:46)
dışarıda bırakacaksan illa ki 2 kilit yeterli olmaz. pahalı kilitler(kilit değil, kilitler) alman gerekir.

güvende hissetmen adına bir tane bundan; www.golondra.com

bir tane zincir www.erdoganlarbisiklet.com

ve o alışık olduğumuz kilitlerin şöyle üçlü setleri var, bunlar da tekerlekleri ve seleyi bisiklete bağlamanı sağlıyor, böylece parçaların çalınmıyor. www.decathlon.com.tr

yine de hiçbir kilit, evin içi kadar güvenli değil.
  • madyb  (27.06.13 07:58:31)
hırsıza kilit olmaz bilader. şu linkteki tüm kilitleri sadece çekiçle vurarak açmışlığım var - hırsız değilim anahtarımı kaybettiğimde-

civarda çalıntı vakası duyduysan ya elinde sopayla bi kaç kez pusuya yatacaksın. o zaman duyar görür gelmezler.

ya da uğraşmak istemiyorsan evin apartmanın içine koyacaksın. şu kilitler o zaman işe yarar.
  • mustafa34  (27.06.13 09:06:25)