Acer aspire 5739G hakkında

Herkese selamlar ,
Uzun bir süredir kullandığım acer aspire 5739 G model diz üstü bilgisayarımda yolculuk sırasında küçük bir çarpışma oldu ve 3000 küsür kadar bad sector sorunu ortaya çıktı. Bulunduğum yerde uzun süredir kullandığım bir bilgisayarcı arkadaş yeni bir hard disk almamı önerdi( tamir seveneğide sundu), işte sorumda burada devreye girdi.
Bilgisayardan pek anlamam ve bilgisayarımdan memnunum , bana içerisinde western digital hard disk olduğunu söyledi ve yeni alacağım hard disikin de 320 lik olması gerektiğini anlattı , sizce içine hangi markanın hangi modelini almalıyım ? Bana 150-200 lira gibi bit meblağ olacağını söyledi , buna göre ne önerirsiniz ? Ve son olarak bilgisayarım için ssd hard disk olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

ssd kullanabilirsiniz. western digital öneririm 2si laptopta olmak üzere 5 hdd kullanıyorum hiç sorun çıkmadı.
www.vatanbilgisayar.com fiyatlara bakabilirsiniz bunların hepsi uyar

  • cdiyez  (26.06.13 19:07:27)
ssd çok farklı bir şey kesinlikle öneririm fiyatları baya pahalı ama ikinci el alabilirsin ya da sandisk'in ucuz modellerinden yalnız 120 gb civarı kapasitesi olur yüksek kapasitedekilerin alınacağı yok zaten

  • qazwsx  (26.06.13 19:43:38)