6 kilogramlık 2 dambıl var tecrübesi ve bilgisi olanlar yardım edin lütfen.

Merhabalar öncelikle başlıkta belirttiğim gibi 6 x 2 dambılım var.Bilek,kol kası yapmak istiyorum bununla birlikte kaslarımı güçlendirdiğim taktirde şınavında daha kolay yapabileceğmi düşünüyorum.Yarından itibaren koşu parkurunda da yürümeyi düşünüyorum şeker,ekmek,abur,cubur gibi şeyleride kesmeyi planlıyorum 14 günlük bir programdan sonra ise ramazanın gelmesiyle birlikte her sene olduğu gibi 1 ay kesintisiz oruç tutarken 10-15 kg civarında kilo verip ramazan bittikten sonra geri almamaya karar verdim Bilinçli bir halde.Sizden ricam allta belirttiğim şeyleri en sağlıklı ve benim yapabileceğim şekilde bana belirtmeniz.

1-)18 yaşındayım 110 kiloyum (sabah tartılmadığım halde)Boyum ise 1.82
2-)Yukarıda belirttiğim yürüyüş parkurun mesafesi (git,gel)1 km ye yakın
3-)Kararlı ve irademe sahip olan birisiyim (sınırları zorlamak gerekiyorsa onuda yaparım) 6 kg'lik dambılla neler yapabilirim kol ve bileğimi güçlendirecek şekilde eğer devam edebilir ve faydasını görür isem başka spor aletleri alabilecek durumum var.
4-)Bunları yapma sebeplerimden bir taneside askerlikle ilgili gidememe korkumdur
5-)Vereceğiniz en doğru tavsiyeler için çok çok teşekkür ediyorum.

bodyforumtr yaz googleye. bu siteye üye ol bu tür sorularını orada sor. orada daha tecrübeli kişiler var senin için daha iyi olur.

  • Caaannn  (25.06.13 19:50:54)
şu link belki işine yarar.

www.bodyforumtr.com
  • spirit crusher  (25.06.13 20:36:59)
kızlar kaslı erkeklere veriyo diye duyduysan yalan. söyliyim de.

  • neil manke  (26.06.13 01:05:29)