Amerika vizesi

birkaç sorum olacak:

1-turist olarak gitmek istiyorum. işyerinden hangi belgeleri almalıyım? birçok kişi belgeleri zarftan bile çıkarmamış.

2- mutlaka uçak ve otel rezervasyonu yapmalı mıyım?

3-Herkes 10 yıllık vize verildiğini yazmış ama bir girişte en fazla kaç gün kalabiliyoruz, o durum havaalanındaki polisin insafına kalmış ama genelde kaç gün veriyorlar?

4-daha önce 2 kez J1 almış olmam bir avantaj ya da dezavantaj oluşturur mu?

5-şimdi randevu almaya kkalksam en erken ne zamana alabiliyorum?

Biraz fazla oldu ama sabırla cevaplarsanız çok sevinirim.

1. istedikleri bütün belgeleri götür. her ihtimale karşı yanında bulunsun ki daha sonra pişman olma.

2. Evet turist olarak gideceksen rezervasyon şart. Hangi tarih aralığında gideceğini görmek isterler. vizeyi ona göre basıyorlar.

3. Ben 10 yıllık vize aldım daha önceden 1 kez j1 vizem vardı. ama herkese illaki 10 yıllık veriyorlar diye birşey yok. Bir girişte rezervasyon süren kadar kalabilirsin diye biliyorum. ancak orada uzatabilirsin gümrük ofisinden.

4. j1 almış olup sorunsuz geçirmen avantaj olur.

5. en erken ne zaman müsaitse ama bir hafta fln dolu oluyor genelde. Yaz dönemi şimdi bi de.

Kolay gelsin.
  • eksielma  (25.06.13 14:36:51)
1- Yeni vize başvuru sürecine şahit oldum. DS-160 formunu online dolduruyorsun. İş evrakı istemiyorlar.

2- Şart değil ama faydalı olacaktır.

3- Girişte kaç gün kalabileceğine seni ülkeye alan polis karar veriyor. 1 hafta sonra geri döneceksen 15 gün kalış hakkı verebilir. En uzunu 6 ay veriliyor.

4- Avantaj olabilir eğer giriş çıkışlarında sıkıntı olmadıysa ancak şu anda işsizsen elenme ihtimalin kuvvetli.

5- 20 temmuz civarına verecektir en erken randevu tarihini.
  • cakabo  (25.06.13 14:37:57)
1. Turistik Vize
Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi.
Şirketin imza sirküleri.
Şirket faaliyet belgesi (İTO veya İSO) . Faaliyet belgesi en fazla altı ay önce alınmış ve her altı ayda bir yenilenmiş olmalıdır.
Vergi Levhası fotokopisi.( Son Dönem )
SSK işe giriş bildirgesi.
Şahsın ev tapusu, banka hesap cüzdanı ve vb. evrakların fotokopileri.
Otel rezervasyon formu.
Uçak bilet fotokopisi.

2-hayir yapmana gerek yok. ama yaparsan biraz daha arti puan aliyorsan (bir nevi donusunu kanitliyorsun cunku)

3-6 ay maksimum veriyorlar. 6 ayin sonunda gunu birlik amerika disina cikarsiniz (meksika, kanada gibi) tekrardan giris yapip 6 ay daha kalmaya hak kazanirsiniz.

4-daha once senelerce F-1 ve hatta H-1B vizem olmasina ragmen hicbir problem olmadi.

5- en iyi ihtimalle 3 hafta sonrasina randevu alirsiniz.
  • papalindo  (25.06.13 15:10:52 ~ 15:12:19)