İzmir'de Ev Almalık

Beyler selam.

Şöyle yatırım amaçlı, alayım da değerlensin amaçlı bir ev alıcam İzmir'de. Bütçem maksimum 120.000TL. Nerde almalıyım? İzmir nereye doğru genişliyor? Mesela 5 yıl önce Yeni Girne'de alsaydım 2 tane ev, şimdi zengindim amk.

bayraklı adliye civarında. ama tren kaçtı galliba

  • ground  (25.06.13 08:57:44)
bayraklıda tren kaçtı ama bornova atatürk mahallesi vb. yerleri tavsiye ederim.
yakın bir tarihte buralar imar'a açılacak ve şuan 2-3 kat olan kat sınırı, 8-10 kat olacak. işte o zaman buralar hep zengin olacak.

ama sen yine de daha işini bilir kişilere de soruştur.
  • kamera motor  (25.06.13 09:00:05)
emlak işinden anlamam fakat bu aralar menderes revaçta sanırım.sürekli duyuyorum çünkü

  • fikox  (25.06.13 10:49:44)
torbalı vardı ne güzel izban'ın yaklaşmasıyla fiyatlar uçtu.Ayrancılar olabilir ama maksat yatırımsa ayrancılar tarafından arsa bak müdür sen.ayrıca ne yeni girneymiş beh.

  • trejemu  (25.06.13 11:23:07 ~ 11:23:28)
ben izmir'e yaklaşık 4,5 yıl önce taşındım. ev ararken yeni girne'de 350 Tl'ye falan doğalgazlı sıfır daireler vardı kiralık. arkadaşlarım, saçmalama orası tenha bir semt, mümkün değil rahat edemezsin demişlerdi de başka yerden ev tutmuştum. yaklaşık 2 yıl sonra bir sebeple yine evi değiştirmek zorunda kaldım ve yeni girne'nin hemen başlangıcından ev kiraladım. 2 yıl içinde bırakın sıfır ve doğalgazlı evi o kiraya bulabilmeyi, uyduruk uyduruk evler için 800 tl civarında kira söylüyordu insanlar bana. çok tesadüfen çok uygun bir ev buldum o ayrı. şimdi şimdi yeni girne devamında ki yamanlar koleji'nin orasıda yeni ve lüks site inşaatlarıyla dolup taşmaya başladı. şimdilik rakamlar uygun diye biliyorum ben. 2-3 yıla kalmaz yeni girne gibi olur oralarda. bir de körfez evlerinin oraya olimpik yüzme havuzu falan yapılacak diye duydum ben, araştırmak lazım.

  • Phoebe  (25.06.13 13:21:56)