Bir kaç dizi buldum

Selamlar duyuru ahalisi!
Bomboş bir insan olduğum için piyasada izlemediğim sit-com kalmadı.
Tavsiye üzerine bulduğum bir kaç farklı türde diziyi de izleyip bitirdikten sonra bir arayışa daha geçtim.
İngiltere'nin Sherlock'unu, ABD'nin Elementary'sini, House MD'sini, Perception'unu, Prison Break'ini, Japon'un Death Note'unu, Code Geass'ını ve aklıma gelmediğini düşündüğüm bu ayarda/türde birkaç diziyi daha zevkle izledim.
Şimdi yine bunlara benzer bir kaç dizi buldum ve sizin görüşlerinizi almak istiyorum.
Makul bir araştırma sonucunda yukarıda yazdığım türde ya da ona yakın türlerde bulduğum diziler:
Bones, CSi Las Vegas, Csi Miami ve CSI New York, Leverage, Lie to me, Person of interest, The mentalist, White Collar

Bu diziler için bir öncelik sırası oluşturmamda yardımcı olacak ya da başka dizi tavsiye edecek olanlarınızın yardımlarını ve görüşlerini istiyorum.
Teşekkürler.

edit: numb3rs'ı da severek izledim.

hepsini izlemiş biri olarak kendi sıralamamı yapayım.

person of interest
csi new york
bones
csi las vegas
white collar
lie to me
leverage
the mentalist
csi miami
  • kedili madam  (25.06.13 01:09:07)
aynen hepsini izledim. CSI serisine çok bi hayranlığım yok siliyorum irek o yüzden. The Mentalist de aşırı sıkıcı.

Bu tür zeka oyunlu diyalogları güzel diziler arıyorsun sanırım, sherlock gibi house gibi prison gibi. Benim sıralamam bu türde:

Breaking Bad
Suits
House of Cards
White Collar
Orphan Black
The Newsroom
  • tescillimarka  (25.06.13 01:27:13)
listeye leverage yerine hustle'ı ve suits'i dahil etmeni şiddetle tavsiye ediyorum.

  • evil genius  (25.06.13 01:28:43)
araya utopia da sok derim. şuan sadece 6 bölüm zaten.

  • utkucbkc  (25.06.13 01:51:01)
@norek izlediğin sit-comlarıda yazsaydın keşke.

  • pakobundy  (25.06.13 03:05:04)
@pakobundy
tavsiye edeceğin sit-com varsa değerlendiririm fakat adı sanı duyulmuş tüm sit-com'ları tükettim.

  • norek  (25.06.13 04:34:43)