Sari tekir = sarman ?

Sari tekir ile sarman ayni sey mi?

ben oyle biliyorum mesela. eksi sozluk'te de birisi, veterinerlerin sarmana sari tekir dedigini soylemis.

aynı şey evet.

  • headredhead  (24.06.13 17:05:02)
mesela benim bildiğim bu tam bir sarı tekir imgs.elookat.com böyle sarı ve tekir gibi çizgileri var kendinden.

sarman sarı kedi olarak da geçiyordur belki yani mesela şöyle bir kedi www.google.com.tr

ama bence sonuçta düşündüm de aynı şey yahu bunlar:) belki tekiri veterinerler cins olarak kullanıyordur, sarman daha takma ad gibi:)
  • kaputt  (24.06.13 17:05:41)
aynı şey olmayabilir bence. tekir çizgilere sahip olmayan sarmanlar da var.

  • kediebesi  (24.06.13 17:22:41)
tekir desenine sahip olmayan sarı kedilerin de tekir deseni var, lakin röfleli saç gibi tüyleri uzun olduğundan deseni belli olmuyor.

simsiyah var, gri tekir var, siyah tekir var, duman rengi var, bembeyaz var, sarı tekir var. hepsinden karman çormanlısı var, siyam vs gibi özel renklere hiç girmiyorum. ama ben dümdüz sarı kedi görmedim hayatımda.
  • kibritsuyu  (24.06.13 17:36:29 ~ 17:39:01)