dövüşlü spor önerisi

selam dostlar. yaz sezonunu açtık, ama işimden dolayı ankaradayım daha uzunca bi süre. fitness yapıyorum haftada üç gün. bunun yanına bi de böyle uzakdoğulumsu bi spor koyayım dedim. ne yapsam? uzun süre de devam ederim, geçici olarak değil yani. pek bi bilgim yok, bi yandan araştırırken bi yandan sizlere sorayım dedim.

judo iyidir.. dovusten ziyade gurese daha cok benziyor ama daha teknik daha ise yarar.
aikido da iyi bence.. dans gibi adeta :D dinginlik getiriyo insana.. guzel zarif

  • babamasoliimbananickaldirsin  (24.06.13 02:00:15)
judo yaptım küçükken, hamallık biraz o. dediğin gibi daha zarif, dingin işler istiyorum. aikidoya bakıyodum tam da. başka öneriler var mı? cencisu kumbatze falan gibi garip isimli şeylere de açığım :D

  • foreignsilhouette  (24.06.13 02:09:58)
judo hamallık olur mu yav
benim önerim kısa süreli muay thai yada kickboks(sokak için), ondan sonra ölene kadar aikido(ruh sağlığı için).
garip isimliler az bulunduğu için yüksek ücretli oluyor
  • 102030  (24.06.13 02:15:21 ~ 02:16:09)
judoya hamallık derken direk yüzeysel olarak söyledim, sürekli bir fırlatma hali var diye :D tabi ki o kadar basit değil :D

  • foreignsilhouette  (24.06.13 02:17:19)
evet orası öyle :) hepsinde var ama bir anda ip man olunmuyor

  • 102030  (24.06.13 02:19:03)
semi kontak karateye bakabilirsin
müsabakada çok az tekniğe izin verilir
semi kontak olduğu için daha çok refleks geliştirir
pratikte refleks haricinde ve yüze tekme atabilmeni sağlamak dışında pek faydası yok
her maçta eldiven ayaklık takılıyor fazla hasar görmezsin yani
tekvando da yakındır karateye ama yumruk kullanım sıklığı hiçe yakın

sokakta işe yarasın diyorsan kick boks, muay thai, wu shu sanda, mma

aikido judo da açıkçası pek sokakta işe yaramıyor pro olana kadar

en bilinenlerden yazdım işte
  • Fakin idiyıts  (24.06.13 02:45:13)
önerim MMA dır. karma dövüş stilidir judo, boks, güreş ve kick boks'un harmanlanmış şeklidir.

  • haydarii  (24.06.13 03:34:01 ~ 12:05:22)
sokakta isine yaramak icinse kick box falan hikaye direk jiu jitsu ama ben turkiye'de olup olmadigini bilmiyorum. brezilian jiu jitsu varsa tadindan yenmez :)
youtube dan "ufc royce gracie" aratirsaniz her turlu teknikteni adami nasil kitledigini gorursunuz

  • babamasoliimbananickaldirsin  (24.06.13 07:11:58)