[]

what the hell vs What the hell happened

bu ikisi arasında ki fark ne ?
 
what the hell i su şekilde çevirebiliriz o ne lan,o da ne,ne oluyor be gibi ama sonunda soru işareti varsa ama ünlem işareti varsa su anlama gelir lanet olsun kahretsin. what the hell happened ise ne oldu böyle gibi çevrilebilir.


  • emesbin  (23.06.13 20:20:39) 
ilki refleks gibi ani şeyler için söylenir.
ikincisi o kadar ani şeyler için söylenmez.

  • lejant  (23.06.13 20:23:47) 
"what the hell" şaşkınlık içeren bir sözde soru. "bu ne amk" gibi bişey yani, cevap istemeyen ve ünlem içeren bir sözde soru.
What the hell happened ise bildiğimiz normal bir soru cümlesi. "noluyo lan burda/ noluyo-noldu burda amk" gibi bişey.

  • dafaiss  (23.06.13 21:12:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.