kamera alacağım yardım

2-3 hafta içerisinde alıyorum, yeni kamera alma nedenim de artık, dslr, slr vs şeyler taşınmaya üşenmem, insanları korkutması vs. yani setimi satmayacağım ama yanına her daim yanımda taşıyabileceğim bir ufak kamera taşımak. artık özellikle kameramı yanıma alıp özellikle fotoğraf çekmeye vakit ayıramıyorum, o nedenle, ufak bir şey istiyorum.

almak istediğim kameralar, tercih sırama göre:

www.amazon.co.uk

şimdi, nikon 1 v1 in fiyatı çok uygun, ve bu fiyat ile yanına nikon adaptör alıp btün nikon lenslerimi af li bir şekilde kullanmayı planlıyorum, dezavantajı ise çok salak bir kamera yapmış nikon kullanım açısından, ayrıca en çoks evdiğim özellik panorama da yok.

onun haricinde, olympus hem özellik hem de fiyat olarak çok iyi, nikon en uygun fiyatlı compact makine ve en uzun zoom range ini veriyor, ki yani zoom olayında fazla gözüm yok.

gönül isterdi yeni mft kameralardan alabileyim, yanlarına da güzel bir prime lens çekebileyim ama öyle bir param yok.

son üç kamerada da fiyat uygun, sensörler çok daha büyük, ama işte onalaa lens yatırımı yapamayacağım.

fuji x20 ise zaten bir fenomen, diğer compactlara göre biraz daha büyük bir sensör, içinde elektronik bilgi barındırıan optical view finder, çok kaliteli manuel zoom lens, panaroma etc... ve fünyanın en güzel kamerası.

şimdi en mantıklısı nikon 1 v1 geliyor, çünkü hem prime lens, hem çok iyi özellikleri var, sensör, compactlara kıyasla daha büyük, ve de adaptör alabilirsem çok fazla lens seçeneğim olacak.

maksimum 450 pound olmak üzre, her türlü fikre açığım, kesinlikle dslr almayacağım.

bunlar arasından neleri, neden tavsiye edersiniz, ekstra bir tavsiyeniz var mıdır şuna bak diyeceğiniz.

teşekkür ederim

ikisini de aklımın ucundan bile geçirmiyorum. piyasada çokd aha iyi kameralar varken, d-lux yerine panasonic lx7 i bile tercih ederim.

canon g12 ise hem büyüklük bakımından hem de özellikler bakımından bana sorarsanız hepsinin gerisinde kalıyor.

canon g15 deseniz daha bi anlarım da, o optik view finder ne işe yara mesela anlayamıyorum, x10 da da aynı şekildeydi. hiç bir bilgi barındırmaması vs, boşuna makinenin boyutunu büyütüyor.

leica ise çok pahalı.
  • cedric tweedledee  (21.06.13 16:36:52)