dijital makine tavsiyesi

fotoğraf çekmeye heves etmiş bana önerebileceğiniz modeller ve diğer tavsiyeler nelerdir acep. fiyat sınırı belirlemedim ama başlangıç için uygun bişeyler olursa (üst sınır 400 TL. mi desem misal) daha mantıklı gibi. önceki yararlı başlıklarında faydası olur ben pek bişi bulamadım.

dijital değil de manüel almaya karar verirseniz güzel bir makine var elimde.. zenit marka. 50 TL'ye satabilirim size. iyi günler..

  • vercingetorix  (03.03.09 14:23:46)
ucuz ve iş gören bir makina istiyorsan samsung u, uzun yıllar kullanayım özellikleri de iyi olsun istersen canon powershot tavsiye ederim

  • readmymind  (03.03.09 14:36:21)
  • rentts1  (03.03.09 15:01:32)
canon ve sony'e bak.
sony'nin w ve t serilerini beğenirsin. bir de sony alırsan dikkat et "carl zeiss" olsun lensi. (üzerinde yazar)

  • sanal uyku  (03.03.09 15:21:01)
kompakt almayın pişman olursunuz, üzerine biraz daha koyup nikonun giriş seviylerine bakabilirsiniz ikinci el d40 felan, canon isterseniz 350d veya 400d, 450d alsanız en iyisi bence. bütçe yetmezse yine ikinci el bi slr-like alabilirsiniz panasonic veya sony nin makineleri iyidir bu klasmanda.

  • 05  (03.03.09 16:47:40 ~ 16:55:21)
kompak modellerle slr makinanın hazzını ve kullanımını elde edemezsiniz buna göre filmli bir makina ve film tarayan bir scannerla başlayıp sadece film ve banyo ücretiyle fotoğraf çekmeye başlayabilirsiniz.

makinanın pozometreli olmasına da dikkat edin.
  • yuto  (03.03.09 17:06:46)
baslamak istiyorsaniz kesinlikle kompak degil slr almaniz veya slr baslangici almanizi tavsiye ederim arkadaslarinda dedigi gibi ya canon 350d ya da nikond40 isinizi gorecektir. d40 ile sahane fotograflar cekip cektiginizden mutlu olup delirebilirsiniz.

  • kobrettii  (03.03.09 20:40:56)
dslr almanı tavsiye edeceğim ben de. ancak giriş seviyesindeki dslr larda canon nikondan çok daha iyi. nikon d40 ile canon 400d arasında dağlar kadar fark var. bence işi iyi bilen birini yanına alıp hayyama git, ve 2. el bir canon 400d al. maliyeti 500 civarı olur sanırım.

  • makineci  (03.03.09 22:29:30)
hayyam dediğiniz yer istanbul sanırım. izmir de oranın karşılığı bir yer neresidir ki?

  • oku oku yazar ol  (03.03.09 23:46:54)