[]

tüy döken kepekli kedimiz

öyle bir tüy dökmek ki ama, sanki tutam tutam yoluyor birileri. 11 aylık erkek. azgınlık dönemiyle alakalı olabilir mi? yalnız kepek gibi bir şeyler de var tüylerinin arasında. neredeyse her gün düzenli olarak tarıyoruz tüylerini kendi fırçasıyla. her taramada 3-4 kez temzilemek zorunda kalıyoruz fırçasını. şu an ekonomik durumumuz veterinere götürmeye uygun değil gibi pek de, bildiğiniz, kullanıp memnun kaldığınız bir şampuan/ilaç/solüsyon benzeri ürün var mıdır? bir de veterinere götürsek böyle bir durumda tahlil mahlil yapar mı?
 
para durumu müsait değilse, veterinere kendiniz gidip durumu anlatabilirsiniz. büyük ihtimal vitamin verir. benim kedilerde de ciddi bir tüy dökme problemi vardı. vitamin kullandım pırıl pırıl oldular. vitaminde 5-6 lira bişiydi sanırım.


  • philosophia  (03.03.09 14:11:20 ~ 14:11:54) 
Allah korusun karaciğer sorunu olabilir. Veterinere telefonla danışabilirsiniz yahut
www.kedilerimiz.com
üye olunuz, arkadaşlar yardımcı olur muhakkak.
  • betty puf puf  (03.03.09 16:13:00) 
@ felisky : goody kullanıyoruz kuru mama olarak ve aynı markanın ya da champion'ın ıslak mamasıyla karıştırıyoruz (öğrencilik hali =( ).. kilosu normal, yani ne çok kilolu ne de zayıf.. tüylerinde soyulma ya da yer yer açılma falan yok, genel bir dökülme söz konusu.. fakat kepek, sırt bölgesinde yoğun.. musluk suyu veriyoruz genelde ama çoğunu döküyor oynayarak, içmiyor.. öyle bir de sorunumuz var aslında.

@ betty puf puf: demeyin yahu =( neyse bir de o sitede sorayım bakalım.. nişanlıma dedim telefon edelim bi veterinere diye, getirin göreyim der, para ister dedi. neyse bakalım hayırlısı..

herkese çok teşekkürler.
  • vercingetorix  (03.03.09 17:59:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.