Elektrik/Su Sorusu

Sorumuz şu, yeni eve taşınıyorum ve eski kiracı elektrik ve suyu iptal ediyor.

24 - 30 Haziran haftası içerisinde eski kiracı iptal edecek
2 temmuz salı eve temizlikçi gelecek.

Sorumuz şu: Temizlikçinin elektrik ve suya ihtiyacı var, ben eğer 2 Temmuz haftası içerisinde tesisatları açtırmaya gidecek olsam, diğer kişi iptal etse bile fazladan 3-5 gün evde elektrik/su olur mu?

Eğer olmaz derseniz, önümüzdeki hafta adamın tesisatları iptal etmesinin hemen üzerine gitsem sonraki hafta (2 temmuz haftası) içerisinde açılmış olur mu

Özetle temizliğe gelen kadının elektrik ve suyu kullanabilmesini istiyorum; nasıl yapayım

temizlikçi 29 haziranda gelsin. kafan rahat olur.

  • dark colours  (20.06.13 21:07:54)
evi 30 haziranda boşaltıyorlar

  • zaugnakhaldun  (20.06.13 21:17:49)
o zaman diyosun ki temizlikçinin geleceği gün salı. adamlar en geç 30unda kapattırmış olacak. ayın 1 inde su/elektrik açılmış olur mu?

biraz kamu personeli cevabı gibi olacak ama, bu sorunun cevabı şehrine, şehirdeki elektrik su bağlatan/kestiren insan sayısına göre değişir.

şimdiye kadar aşağı yukarı 10-11 kere ev değiştirdim. en geç 3-4 günde açıldığını biliyorum. şanslıysan ayın 2 sine hazır olur. ama ben olsam açıldığı zaman ararım temizlikçiyi. yani temizlikçi bulmak kolay ama elektrik su yokken nasıl temizlettiricen ki evi.
  • dark colours  (20.06.13 21:25:08)