Göz numarası?

Buradan göz numarasının kaç olduğu anlaşılır mı acaba?

o1306.hizliresim.com

genelde anlaşılmaz. ne zamNan gitsem gözlük numaralarım, bu kağıttakilerden farklı oluyor çünkü.

  • sutlu nescafe  (20.06.13 17:49:30)
hayır anlaşılmaz yani yeterli olmaz. doktor bir sürü cam takıp bu daha mı iyi diye denemeler yaptığına göre yetersiz geliyor bu test.

  • neira  (20.06.13 17:51:32)
Benim gözüm 2.50 idi ama burada hiç öyle yazmıyor:)Göz numarası da düşmez di mi? Herhalde buradan anlaşılmıyor o zaman...

  • ordinaryday  (20.06.13 18:05:09)
SPH'de miyop-hipermetrop numarası yazar. -2,25 -2,00 miyop var.
CYL'de astigmat numarası. -0,50 -0,75 astigmat var. Aks tam ney bilmiyorum ancak o da astigmat ile alakalı.

tabi bu makinenin kalitesine, kullananın hatasına vs. göre değişebildiğinden genelde yakın sonuç veriyor...(5,50 bozuk gözüm makinenin sonucuna göre 3,50 çıkmıştı bir kez.) sonrasında da makinede çıkan sonuca göre yakın numaralarda gözlükler deneterek tam numara saptanıyor.
  • ucan spagetticanavari  (20.06.13 18:17:23 ~ 18:18:22)
ya ona çok güvenme, ben bir hafta arayla iki göz doktoruna gittim 0.5 fark çıktı iki gözümde de.

  • noluyo yaa  (20.06.13 18:31:32)
Ya devlet hastanesinde baktırdım ama çok ilgisizlerdi.Bir de hademe gibi biri yaptı o ölçümü...

  • ordinaryday  (20.06.13 18:48:59)