rosetta stone microphone setup

mikrofon kurulumu sorununu bir türlü çözemediğim eğitimi güzel program. ilk kurulumda bir sıkıntı olmuyor ve mikrofon kurulumunu tamamlayıp derslere geçiyorum, fakat programı kapatıp bir sonraki girişimi yaptığımda ise mikrofon kurulumu aşamasını geçemiyorum ve derslere giremiyorum. günlerdir telef oldum bu sorundan dolayı, umarım yardım eden birileri çıkar.

ilk yaptığında sorun olmuyor, sonra oluyor ha? ne işletim kullanıyorsun? belki rosetta stone'da bir kaydetme hedesi vardır onu unutuyorsundur ha

  • urnganic  (20.06.13 15:59:48)
windows 8 kullanıyorum. bi kaydetme şeysi olduğunu düşünmüyorum çünkü her girişte mikrofon kontrolü yapıyor zaten.

  • chess.is.my.life  (20.06.13 16:02:23)
denetim masası/ Donanım ve Ses/ Ses / Açılan Kutucuktan / KAYIT / mikrofon aygıtını bul, sağ tıkla ETKİNLEŞTİR ya da VARSIYALAN AYGIT OLARAK AYARLA..

dene bakam.
  • urnganic  (20.06.13 16:09:50)
malesef bir değişme yok. 1-2-3-4-5 rakamlarını seslendirdiğim bölümde hiçbir değişme olmuyor.

  • chess.is.my.life  (20.06.13 17:05:11)
windows 8 her zaman problemli olmustur. eger imkanin tecruben varsa kaldir windows xp ya da 7 yukle.

  • urnganic  (20.06.13 18:02:08)
uyumluluk modu içerisinde XP, win 7 ve vista olarak çalıştırdım ama sorun devam ediyor. ne lanet bir şeymiş bu.

  • chess.is.my.life  (21.06.13 11:50:40)
programı başka bir bilgisayarda kurmayı dene. farkları gözlemle.. o başka bilgiyasayar başka bir windows versiyonu da olabilir.

  • urnganic  (21.06.13 16:50:20)