İkinci el araba - Honda City

Selam rot balans ayarının ustası sevgili Galyalı'lar;
İkinci el araba meselesine derinlemesine girdim. 1 ay içinde araba almak zorundayım.
sahibinden.com'u tavaf ettim ama favori seçtiklerimi bile ayrıştıramıyorum.
Amacım, güvenli ve otomatik bir araba.. Ev ile iş arasındaki mesafem 19 km.. Git gel 38 km olacak ve ikinci köprüyü geçeceğim..
Tüm bunları öğrendikten sonra; bir arkadaşta 2007 model Honda City var.. 43bin km'de.. Otomatik benzinli..

Nasıl bilirsiniz bu arabayı? Veya bilmezseniz, yukardaki bilgilere göre ne tavsiye edersiniz?

her gün o kadar kilometre yapıcaksan mutlaka dizel al.

  • bacardi cola  (20.06.13 10:00:10)
honda city iyi güzel de motoru nedir, ne kadar fiyatı, vuruğu kırığı var mı, sırf arkadaşımdan diye alacaksın arabayı herhalde?

  • hayatbirfilm_basroldesensin  (20.06.13 10:05:32)
Çok yakar açıkcası City benzin+otomatik ile. Fiyatı neymiş? Senin düşündüğün fiyat ne?

  • hicunutmam  (20.06.13 10:07:02)
Çok pardon hiç fiyat belirtmemişim.. Honda city için arkadaş 25bin istedi.. Benim bütçem max 35bin..

  • quaker  (20.06.13 10:12:47)
honda iyi arabadır. ama 2007 city için 25 fazla bence.

edit: otomatik corsa bakma pişman olursun. ama jazz bakabilirsin. sınıfında en az yakan otomatik odur.
  • loveinaflipbook  (20.06.13 10:21:06 ~ 10:22:13)
Mutlaka otomatik olmak zorunda değilse yeni kasa 2011 civarı Fiesta alırdım senın yerınde olsam. Az yakar. 40 kilometreyi City ile 20 liraya gidersin. Fiesta ile 9-10 liraya.
Eğer otomatik diyorsan Corsa Dizellere bak yeni kasa. Şık onlar da.

  • hicunutmam  (20.06.13 10:29:06)
Mutlaka otomatik almam gerekiyor. Düz kullanmayı unutalı yıllar oldu, ayrıca nişanlımda araba kullanmak istiyor ve otomatik dışında kullanamayacak.
35 max için otomatik dizel nereye yönlenebilirim hakikatten bulamadım..
Hyundai accent mi olsa diyorum..
  • quaker  (20.06.13 10:37:22)
35 bin lira bütçen varsa bence fiesta düşün. dizel, az yakar güzel kaçar.

city geberik bir araba.
  • mattiadestro  (20.06.13 10:38:19)
35 bin lira verip Hyundai felan sakın düşünme. İllahi otomatik olacak diyorsan direk Jazz al. Otomatikte bir numaradır. Sıkıntı çıkarmaz. Benzinli olmasına rağmen LPG'li gibi yakar. Doluluk olarak Civic gibidir. Kullanım konforu üst düzeydedir. 2. eli sağlamdır eğer temiz ise. Park sorunu pek olmaz.

  • hicunutmam  (20.06.13 10:45:27)
@hicunutmam : Jazz bulamıyorum.. Düşük km'de arıyorum biraz daha temiz olsun diye ama hiç yok..

  • quaker  (20.06.13 10:56:07)
Bu arada, Jazz'ın otomatik vitesi için bir sorun var diyorlardı.. Belli bi yıldan önce üretilenleri sorunlu falan diye.. Neydi o durum?

  • quaker  (20.06.13 10:56:39)
otomatik jazz için 2008 ve sonrasına bak derim. çok kilometre olması fazla sorun teşkil etmez jazz için ama tabii ki abartmış da olmasınlar, yılına göre değişir gerçi. yetkili servisten alırsan biraz daha fazla verirsin ama en azından emin bir şekilde alırsın. honda yetkili servisler bu işi iyi yapıyor. honda'lar artık 6 yıl garantili olduğu için garanti süresi dolmamış da rahatlıkla bulabilirsin.

  • loveinaflipbook  (20.06.13 11:05:05)
jazz'ın yarı otomatik olan i-shift modeli için sorun var diyolardır ama aslında sorun değil de tam otomatik cvt vitese göre konfor yönünden biraz eksiği olsa da yakıt yönünden avantajı vardır. i-shiftli model jazz kullanıyorum hakkaten salak bi vites, karar veremiyo vites atsam mı atmasam mı diye, vuruntu sarsıntı oluyor biraz vites geçişlerinde ama alışınca geçiyo.

  • this is heavy  (20.06.13 11:18:34)
Şöyle birşey buldum mesela : www.sahibinden.com

Ne dersiniz buna?
  • quaker  (20.06.13 11:25:37)