[]

harçsız pasaport

eylül ayında interrail yapacağım. pasaportum yok. lisans öğrencisiyim. interrail için harçsız pasaport alabilir miyim? bugün bir arkadaşım sadece erasmus için eğitim için yarışma için falan veriyorlar harçsız pasaport hakkını dedi. interraile gidip harçsız pasaport alan varsa mesaj atarsa sevinrim. şimdiden teşekkürler.
 
okuldan okula değişiyor diye biliyorum.
ben almak istediğimde yurt dışından bir etkinlik daveti alman gerekli demişlerdi.
bazı üniversitelerde sormadan veriyorlarmış sanırım.
  • ayin yazari  (19.06.13 20:48:28) 
sadece yurtdisinda okuyan ogrenciler ve ya yurtdisina bi etkinlige filan gideceklere verilor bildigim kadariyla, hatta eskiden direkt belgeyi gosterince aliyodun ama simdi yurtdisi ogrenci belgeni bile vergi bilmem nesi mi ne oraya goturup onaylatiyosun, yani zor


  • turti lr  (19.06.13 21:16:37) 
geçen dönem kardeşim okulla bir geziye katıldığı halde günlerce uğraştı babam vergi dairesinde çalıstığı halde imzayı vermediler. bize söylenen yurt dışından çağrıldığın ya da orda okuyacaksan pasaportu veriyorlar. baya zor yani.


  • herseyi birakip gitmek istiyorum  (19.06.13 21:22:31) 
yurtdışında eğitim,kültürel etkinlik,konferans gibi bir bahane ile gidiyorsan bu bahaneni gösteren resmi evrakla öğrenci işlerine başvurursun, onlarda sana bi kağıt verir, o kağıdı defterdarlığa onaylatırsın, onla pasaporta para vermezsin.

ama bende duydumki bazı okullar o resmi belgeyi istemeden direk size kağıdı veriyorlarmış.
  • jedilance  (20.06.13 00:39:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.