Almanya Staj

Merhaba arkadaşlar,

almanyada staj yapmak istiyorum fakat bildiğiniz üzere yurtdışında staj ayarlamak o kadar da kolay değil. Okuduğum bölüm itibariyle otomotiv sektöründe staj yapmak istiyorum, böyle bir yerde çalışıp yardımcı olabilecek kimse var mı acaba? Referans konusunda ya da işlerin nasıl işlediğine dair bilgi verme konusunda?

almanca bilmek zorunluluk büyük oranda.

alman vizen yoksa ciddi sorun, görüsmeye cagiricaklar sonucta.

daha önceden otomobil alaninda tecrüben olmasi büyük arti.

not ortalaman ve okul disi basarilarin cok önemli bence.
  • serabetan  (18.06.13 22:08:27)
C1 düzeyinde almancam var şu an, Hacettepe Otomotiv Mühendisliğinde okuyorum, otomotiv alanında yapmış olduğum bir aylık kısa bir gönüllü stajım var, not ortalamam fena değil 3,5 üstü. Sence nasıl bir yol izlemeliyim

  • zeytinyaglicinseddi  (18.06.13 23:13:51)
aachen üniversitesi'nde otomotiv yüksek lisansı var bildiğim kadarıyla, oradan biriyle iletişime geçersen üniversite bağlantılı staj bulman daha kolay olur gibi geliyor.

  • meriadoc  (19.06.13 01:19:38)
bence üniversitelerin cok bi etkisi yok, baglanti konusunda. hele zaten tanimadiklari birine dereferans olmalari konusunda emin degilim.

almancan var ise, basvuru belgelerinle sirketlere basvuruyosun tek tek.

yazdigim gibi bence checklist
almanca
okul, not
önceki otomotiv stajlari
basarilar, ekstra yabanci dil

buna göre realist bakip bakmayabilirsin.

an itibari ile en erken kasim gibi filan baslayabilirsin bence, realist olarak marttan sonra 6 aylik stajlara bakman daha mantikli olur. quartal quartal denebilir basvurular
  • serabetan  (19.06.13 11:52:19)