akp döneminde hangi muhalif gazeteciler işten çıkarıldı ?

benim aklıma ruşen çakır, banu güven, uğur dündar, çiğdem anad geliyor. bir de mehmet altan dı galiba.

başka kimler vardı?

emin çölaşan

  • dessy  (18.06.13 15:05:11)
bekir coşkun da var sanırım.

  • roket adam  (18.06.13 15:06:40 ~ 15:07:20)
can dündar, mirgün cabas

  • sinematematikci  (18.06.13 15:07:42)
Ece temelkuran var.

Bekir coşkun var

Nuray sert var

Nedim şener var

Yıldırım türker de dahil edilebilir

Bir de serdar akinan vardı
  • tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz  (18.06.13 15:08:23)
necati doğru

  • joehigashi  (18.06.13 15:12:42 ~ 15:19:03)
aslında en başta hapistekileri yazmalıydık.

1- Abdullah Çetin, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Kurtalan Muhabiri, Diyarbakır D Tipi Cezaevi
2- Ahmet Birsin, Gün TV Genel Yayın Koordinatörü, Diyarbakır D Tipi Cezaevi
3- Ali Konar, Azadiya Welat Gazetesi Elazığ Temsilcisi, Malatya E Tipi Cezaevi
4- Ayşe Oyman, Özgür Gündem Gazetesi Editörü, Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi
5- Aziz Tekin, Azadiya Welat Gazetesi Mardin Temsilcisi, Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi
6- Bahar Kurt, Tavır Yayınları sahibi, Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi
7- Bayram Namaz, Atılım Gazetesi Yazarı, Edirne F Tipi Cezaevi
8- Bayram Parlak, Gündem Gazetesi Mersin Temsilcisi, Karaman-Ermenek M Tipi Cezaevi
9- Cengiz Doğan, Azadiya Welat Gazetesi Nusaybin Muhabiri, Mardin E Tipi Cezaevi
10- Cengiz Kapmaz, Özgür Gündem Gazetesi Yazarı, Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi
11- Cihan Deniz Zarakolu, Belge Yayınları Editörü ve Çevirmeni, Kocaeli 2 Nolu F Tipi Cezaevi
12- Davut Uçar, Etik Ajans Müdürü, Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi
13- Deniz Kılıç, Azadiya Welat Gazetesi Batman Temsilcisi, Batman M Tipi Kapalı Cezaevi
14- Deniz Kısmetli, Halkın Günlüğü Gazetesi İzmir Temsilcisi, Buca Kırıklar F Tipi Cezaevi
15- Dilşah Ercan, Azadiya Welat Gazetesi Mersin Muhabiri, Karataş Kadın Kapalı Cezaevi, Adana
16- Dilek Demiral, Gazeteci, Özgür Gündem Gazetesi Eski Editörü, Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi
17- Doğan Karataştan, Yürüyüş Dergisi Muhabiri, Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Cezaevi
18- Erdal Süsem, Eylül Dergisi Editörü, Edirne F Tipi Cezaevi
19- Erol Zavar, Odak Dergisi Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü, Şair, Sincan 1 Nolu F Tipi Cezaevi, ANKARA
20- Ertuş Bozkurt, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Editörü, Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi
21- Fatih Özgür Aydın, Artı İvme Dergisi, Edirne F Tipi Cezaevi
22- Fatma Koçak, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Yazı İşleri Müdürü, Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi
23- Faysal Tunç, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Şırnak Muhabiri, Kalkandere L Tipi Cezaevi
24- Ferhat Arslan, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Mersin Muhabiri, Adana Kürkçüler F Tipi Cezaevi
25- Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat Gazetesi Gaziantep Temsilcisi, Gaziantep H Tipi Cezaevi
26- Füsun Erdoğan, Özgür Radyo Eski Genel Yayın Koordinatörü, Gebze M Tipi Cezaevi, Gebze/KOCAELİ
27- Gamze Keşkek, Tavır Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi
28- Hamit Duman (Dilbahar), Azadiya Welat Gazetesi Yazarı, Erzurum E Tipi Cezaevi
29- Hasan Özgüneş, Azadiya Welat Gazetesi Yazarı, Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi
30- Hatice Duman, Atılım Gazetesi Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü, Gebze M Tipi Cezaevi, Gebze/KOCAELİ
31- Hüseyin Deniz, Evrensel Gazetesi Muhabiri, Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi
32- Kamuran Sunbat, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Çukurova Eski Muhabiri, Antep H Tipi Cezaevi
33- Kenan Karavil, Radyo Dünya Yayın Yönetmeni, Adana Kürkçüler F Tipi Cezaevi
34- Kenan Kırkaya, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Ankara Temsilcisi, Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi
35- Mazlum Özdemir, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Diyarbakır Editörü, Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi
36- Mazlum Sezer, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabiri, Kürkçüler F Tipi Cezaevi, Adana
37- Mehmet Emin Yıldırım, Azadiya Welat Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi
38- Murat İlhan, Azadiya Welat Gazetesi Diyarbakır Muhabiri, Diyarbakır D Tipi Cezaevi
39- Musa Kurt, Yürüyüş Dergisi Muhabiri, Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Cezaevi
40- Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet Dergisi Ankara Temsilcisi, Sincan 1 Nolu F Tipi Cezaevi, ANKARA
41- Nahide Ermiş, Demokratik Modernite Dergisi Yayın Kurulu Üyesi, Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi
42- Nevin Erdemir, Özgür Gündem Gazetesi Editörü, Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi
43- Nilgün Yıldız, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Mardin Muhabiri, Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi
44- Nurettin Fırat, Özgür Gündem Gazetesi Yazarı, Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi
45- Nuri Yeşil, Azadiya Welat Gazetesi Dersim Temsilcisi, Elbistan E Tipi Cezaevi
46- Ömer Çelik, Dicle Haber Ajansı (DİHA) İstanbul Muhabiri, Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi
47- Ömer Faruk Çalışkan, Özgür Halk Dergisi Yazı İşleri Müdürü, Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi
48- Ramazan Pekgöz, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Diyarbakır Editörü, Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi
49- Sadiye Eser, Evrensel Gazetesi Muhabiri, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi
50- Sami Menteş, Yurt gazetesi muhabiri, Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi
51- Sebahattin Sumeli, Özgür Halk Dergisi Editörü, Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Cezaevi
52- Selahattin Aslan, Demokratik Modernite Dergisi, Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevi
53- Semiha Alankuş, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Diyarbakır Editörü, Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi
54- Sevcan Atak, Özgür Halk Dergisi Editörü, Karataş Kadın Cezaevi, Adana
55- Seyithan Akyüz, Azadiya Welat Gazetesi Adana Temsilcisi, İskenderun M Tipi Cezaevi
56- Sibel Güler, Gazeteci, Özgür Gündem Gazetesi Eski Editörü, Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi
57- Sinan Aygül, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Bitlis Muhabiri, Muş E Tipi Cezaevi
58- Sultan Şaman, Hevîya Jinê Dergisi editörü, Batman M Tipi Kapalı Cezaevi
59- Şahabettin Demir, Dicle Haber Ajansı (DİHA) Van Muhabiri, Bitlis E Tipi Cezaevi
60- Şükrü Sak, Akıncı Yol ve Baran Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi
61- Tayyip Temel, Azadiya Welat Gazetesi Eski Genel Yayın Yönetmeni ve Yazarı, Diyarbakır D Tipi Cezaevi
62- Turabi Kişin, Özgür Gündem Gazetesi Editörü, Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi
63- Turhan Özlü, Ulusal Kanal TV Genel Yayın Yönetmeni, Silivri 2 Nolu L Tipi Cezaevi
64- Yalçın Küçük, Gazeteci-Yazar, Silivri 2 Nolu L Tipi Cezaevi
65- Yeliz Kılıç, Yürüyüş Dergisi Muhabiri, Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi
66- Veysel Şahin, Tavır Dergisi Editörü, Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Cezaevi
67- Yüksel Genç, Özgür Gündem Gazetesi Yazarı, Bakırköy L Tipi Kadın Kapalı Cezaevi

kaynak: tutuklugazeteciler.blogspot.com
  • sinematematikci  (18.06.13 15:24:15)
Aysenur arslan

  • halitkin  (18.06.13 15:54:12)