2.Murad hakkında bir sorum olacak :/

Merhaba,

Tarih bilgim çok derin değil ama bir merakımı gidermek istiyorum. Googledan pek mantıklı sonuçlar alamadım.

2.Murad'ın Fatih Sultan Mehmet dışında bir oğlu daha var Yusuf Adil Şah olarak görünüyor ancak bu şehzade hakkında pek bir bilgi yok. Neden tahta çıkarılmadığına dair bir kaynak var mı? Yaşı mı küçükmüş? İran'a kaçırılmış ve sonrasında Hindistan'da Adilşahlar hükümdarlığını kuran bu şehzade midir?

Kafam çok karıştı. Bilgilendirirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler :)

kayıtlarda kesin olarak nedir bilmiyorum fakat 2. murat'ın öyle bir oğlu yok. alaaddin ve sultan mehmet dışındaki çocukları çocukken öldüler. alaaddin ise veliaht şehzadeydi fakat onun ölümünden sonra fatih tek veliaht olarak kaldı.

  • siyahliadam  (18.06.13 01:37:52)
Teşekkürler!

  • maymuncuq  (18.06.13 01:42:52)
Erkek çocukları
Alaaddin
Büyük Ahmed
Mehmed
Orhan
Hasan
Küçük Ahmed
dediğinde şu galiba.. tr.wikipedia.org
  • inanmazsan inanma  (18.06.13 01:50:34)