kolayı bırakmak

sual 1
kola sizde bağımlılık yapıyor muydu?
nedeni ne?

sual 2
kola içmeyi bıraktım yaklaşık 2-3 haftadır. bugun bi içiyim dedim aman allahım tadı berbat geldi. içemedim döktüm. hiç canım istemiyor içmek.
şimdi kolayı bırakanlara sorum sizde de böyle oldu mu?
tadında bi iğrençleşme falan

öptüm.by.

Evet , haftada bes litre civarı icerdim.

Hayir, hala bulsam icerim bir litreyi bir oturusta.
  • fakyoras  (17.06.13 19:36:54)
evet, bıraktıktan sonra tadı çok kötü geldi.

  • frosties  (17.06.13 19:37:58)
Bağımlısıyım biraktim gene gene basladim.

Evet tadi oyle gelmisti. Bir yerden sonra sadece o yakan asit hissi icin iciyorsun zaten
  • efrasiyab87  (17.06.13 19:38:58)
Bağımlılık yaptıgı dogru.
Yaklaşık 1.5 aydır içmiyorum;geçenlerde ictim,tadı berbat gelmedi ama cok şekerliydi sanki.Birkac yudumdan sonra ona da alıştım gerçi.

  • fraise  (17.06.13 19:39:54)
1-yaptı, nedeni içindekiler. bir de yemekte bir şeyler içmek adetimdir, tercihimi de koladan yana kullanırdım.
2-olmadı, başka seçeneğim yoksa içerim.

  • son suser  (17.06.13 19:42:52)
Yapmıyordu.

Ben de bıraktıktan sonra çok soğuk olmadıkça şekerli su gibi geliyor, çok ağır, kaldıramıyorum.
  • adoramer3ku  (17.06.13 19:43:29)
Hayır, yapmıyordu. Bırakalı 11 ay oldu, canım çekmiyor hiç. Asitli, serin bir şeyler istersem de maden suyu içiyorum.

  • timburton  (17.06.13 19:44:48 ~ 19:45:21)
1-bağımlılık yapıyor, ama herkeste değil; sana da bağlı biraz.
2-ben kola içmem, yalnız 5 ay kadar önce çayı şekersiz içmeye başladım. Geçen bilmeyen biri şeker koymuş öyle ikram etti, midem bulanmıştı benim de. Belki ona benzer bişeydir.

  • dafaiss  (17.06.13 19:45:51)
5-6 yıldır ağzıma bile sürmüyorum ne kola ne fanta ve benzeri içecekleri.

evet aynen öyle kolanın çok berbat bir tadı var.
  • cthulhu  (17.06.13 19:45:58 ~ 19:46:17)
kola içmeyin katliama ortak olmayın 1, 2.si kanser olmayın 3.sü 4, 4.sü 5

  • tetebangura  (17.06.13 19:47:09)
ortalama her gün bir buçuk litre yani yıllık 547.5 litre (oha şimdi farkettim) kola tüketimim var. ortalama yıllık 1368,75 lira kolaya harcıyorum.

evet bağımlıyım galiba.
  • yatagants  (17.06.13 19:49:19 ~ 19:50:05)
Cevap 2;
bana da öyle geliyor. işin enteresanı cola-light'ın tadı daha iyi gelmeye başladı. Yine de içmiyorum pek.

  • dampire  (17.06.13 20:17:31)
1) İçmediğim zaman başım ağrıyordu , yemeklerin tadı kolasız güzel gelmiyordu.
2) Şu anda bırakalı 1 sene oldu , hiç ağzıma sürmedim , daha önce 2 aylığına bırakmıştım , tekrar içtiğimde çok iğrenç gelmişti tadı.
not: her öğünde 2 kutu içiyordum , kahvaltı dahil. Uyuşturucu tercihim soğuk 330ml kutuda diet cola idi.
  • dodi el ford  (17.06.13 20:17:40)
1- evet. içindeki bir maddeden dolayı. Aynısı fastfoodların içinde de var.

2- 10 aydır içmiyorum. İçmeyi bırakınca kiloda verdim. Ben günde 6 veya 8lik 330ml lik kutuları bitiriyordum. Bıraktıktan sonra hiç içmedim tekrar başlarım diye onun yerine alternatifler buldum. Soda, buzlu çay gibi...
  • false pretension  (17.06.13 20:31:23 ~ 20:32:18)
1. Kola net biçimde bağımlılık yapıyor. Arkadaşların da dediği gibi bilimum katkı maddeleri buna sebep oluyor diye düşünüyorum. Seneler önce ben de günde 1 lt kadar içerdim. Şimdi ne gereği varmış gözüyle bakıyorum.

2 Ne güzel. Ben de son 5-6 senedir zannedersem toplamda 2-3 bardak kola içmişimdir. Tadı iğrenç gelmemekle birlikte aşırı şekerli geliyor, o nedenle hiç aramıyorum. Bir bardakta belki avuç dolusu şeker ve bilimum katkı maddeleri.. Şu mel'un sıvıyı içmeyelim, içirtmeyelim.
  • Lethe  (17.06.13 21:13:16)
1. Yapıyor bağımlıyım ama bırakmak istiyorum
2. 3 hafta kadar bırakmıştım 1 kere kaçamak yapayım dedim tekrar bırakmadım

  • Fakin idiyıts  (17.06.13 22:01:29)
herhalde 15 sene boyunca gunde 1 litre icmisimdir. 6-7 yil kadar once kaldigim ogrenci evi kilikli bi yerde evde kola icilmiyordu ve seker de kullanilmiyordu. o zamandan beri cayi kahveyi sekersiz icmeye basladim kolayi tamamen biraktim sayilir. belki haftada bir sadece fast food yaninda menu olarak tamamini bitiremeden iciyorum. darisi herkesin basina.

  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (17.06.13 22:40:59)