Teknik olarak bibergazı

kimyasal silah diyebilir miyiz?

teknik olarak evet

teknik olarak sapanla taş atmakta füze atmayla aynı olabilir ama.
  • efrasiyab87  (14.06.13 00:56:11)
biber gazının yarılanma ömrünün 11 yıl olduğu yazıyodu bi yerlerde, ayrıca kanserojen. bu durumda kimyasal silah sayılabilir gayet.

  • there is a light that never goes out  (14.06.13 00:59:02)
acı biber ekstraktı. yani özel bir yöntemle ayrılıyor biberden, doğal, ama akrep zehiri de doğal mesela. sonra nefes aldığında kurbanının ciğerine ulaşıyor. irrite ediyor. baz ya da asit modelleri mevcut. daha ne olsun? (bu arada, kuşlar kapsaisini falan acı olarak algılamıyor, biber gazı onlara etki etmiyordur muhtemelen, ama bütün memelilerde acılık etkisi var, acıklı bir etkisi var)

  • kargn  (14.06.13 01:02:35)
@melankoli

teknik olarak evet.

teknik olarak halkta konvansiyonel silahlar kullanıyor.

teknik olarak yalnız
  • efrasiyab87  (14.06.13 01:04:37)
teknik olarak hülya avşar da sanatçı. bu ülke de demokratik hukuk devleti.

  • adoramer3ku  (14.06.13 01:09:30 ~ 01:15:29)
diyebiliriz.

  • ganyotçu  (14.06.13 01:12:47)
teknik olarak aşk 200 gram çikolata ile aynı

  • efrasiyab87  (14.06.13 01:12:48)
aşk=200 gr çikolata? nereden öğreniyorsunuz böyle hurafeleri:

www.kimyasanal.net

"En basitindan, cikolatada bulunan ve beyinde mutluluk hormonu olarak bilinen feniletilaminin ta kendisi. Ama yine benzer sekilde, yedigimiz cikolotalardaki feniletilaminin, beyine gitmeden metabolize oldugu bilinmektedir. "
  • kargn  (14.06.13 01:20:08 ~ 01:21:04)
wikipedia'da bütün göz yaşartıcı gazlar ölümcül olmayan kimyasal silah olarak geçiyor. biber gazı dediğimiz oc ile şu 10 kat ağır olan cs nin yarı ömürleri karışımlarına göre 1-15 dakika arasında değişiyor.

  • r_u_h  (14.06.13 01:54:21)