Depozito hk.

Merhabalar,

1 yıllık kontratımın dolmasından sonra kiracısı olduğum evden çıktım. 500 $ depozitomu alamıyorum. Savcılığa suç duyurusunda bulunabilir miyim? Bunun için ev sahibini beklemem gereken yasal bir süre var mı? Bir de, ne zaman sonuç alabilirim? Önerebileceğiniz başka bir yol var mı?

Teşekkür ederim.

suc duyurusunun konusu degil, avukatim sozlesmenizi yollarsan daha saglikli yorum yapabilirim

  • medusa  (12.06.13 00:30:57)
noterden ihtar çek, belki tırsar mahkemeye gerek kalmaz

  • son suser  (12.06.13 00:36:54)
medusa,

Kontratta "Kiracı kira bedeli dışındaki taahhütlerine teminat olmak üzere 500 $ teminat vermiştir. Depozito bedeli ev teslim alındıktan sonra malsahibi tarafından [...] kiracıya bila bedel iade edilir." yazıyor. Şöyle bir durum var yalnız. Emlakçı evi boyatacak ve temizletecek. Sonra da depozitodan düşecekler. Ev sahibine zaten ulaşamıyorum. Sekreteriyle görüşebiliyorum ancak. Kontrat bittiğine göre hemen alabilir miyim kalan bedeli yoksa boyatamadıklarını vb. söyleyerek oyalayabilirler mi beni? Ne yapmam lazım? Paraya da ihtiyacım var açıkçası. Emlakçı bir tanıdığım savcılığa dilekçe vermemi önerdi; ama siz olmaz diyorsunuz :(

son suser,

İhtarla korkacaklarını pek sanmıyorum; ama deneyebilirim.
  • auroraaurora  (12.06.13 00:52:32 ~ 00:53:05)
Ben hayrına dövebilirim adamı. Canım sıkılıyor zaten.

  • sormayın bana sen o musun diye  (12.06.13 01:19:26)
hiçbir şekilde paranı geri vermez ya sağlam bir adamın varsa onu üstüne salacaksın ya da resmi yollara gidip azimle sıçarak taşı delmeye çalışacaksın

  • tetebangura  (12.06.13 01:56:08)