Gazetecilik sorusu (röportaji yalanlamak)

bi gazeteci var, onemli bi şahısla röportaj yapıyor fakat ses kaydı almıyor. ertesi gün hic yorum katmadan ne konuşulduysa onu yazıyor fakat ilgili şahısın piçlik yapacağı tutuyor ve röportajın yarısından çoğunu yalanlıyor. gazetecinin izleyeceği yol ne olur? ne yapar? hakkını nasıl savunur? türkiye'de nasıl yurtdışında nasıl bi reaksiyon görür? zira bu bahsedilen şahıs sözüne güvenilen biri olarak biliniyor ve genelde de seviliyor. yani çogu insanin gazeteci yerine bu şahısın sözüne itimat ettiğini ekleyeyim.

savunamaz.
adamda haklıdır.

  • efrasiyab87  (11.06.13 00:13:22)
Ses kaydı yapmadan nasıl hiç yorumsuz yazabiliyor? Bütün röportajı aklında mı tutuyor? Sonuçta öyle bir durumda tam güvenilir olmaz o röoprtaj zaten.

  • whoosie  (11.06.13 00:31:02 ~ 00:31:34)
ses kaydi yok ama not aliyor mesela. şahıs gazeteciyi yalanladığı zaman ispat edecek bir materyali yok demek istemiştim. not alsa bile ses kaydı kadar geçerliliği yok yani. uydurdun bunlari diyor şahıs. mesele akılda tutamaması değil.

  • musella  (11.06.13 00:55:21)