Interrail rotam

tinyurl.com

Merhaba, her gün bir kere interrail sorusu açıyorum biraz kirlilik oluyor gibi, kusura bakmayın.

Ben kendime kabataslak bir rota belirledim. Acaba yorum yapabilir misiniz? "Ben olsam şu şehre kesin giderdim.", "Şu şehirde şu kadar gün geçir.", "O kadar şehir çok, 30 güne sığmaz." gibi yorumlarınız çok iyi olur.

Kuzey Avrupa'yı görmeyi çok isterim ama çok uzun zaman alacak gibi duruyor, ne düşünüyorsunuz?

Milan, Dubrovnik gibi zaten güzergah üzerinde veya güzergaha yakın alternatifler var. Onun dışında Ukrayna ve Rusya tarafına da gitmek isterim elbet ama çok zaman alır gibi duruyor yine.

Edit: Roma rotaya dahil değil, orada 2-3 gün gezip öyle başlayacağım.

Edit 2: Lan desenize rota yok diye.

Rota nerde

  • kegums  (10.06.13 15:16:07)
monte carlo nice cannes. En guzel kisimlari atlamissin :)
Rotada cok acgozlu olma. Bazi kisimlari sonraya da saklayabilirsin.
Yunanistan nerde! Onsuz da olmaz

Sehirleri gezip gormek genelde yarim gun suruyor. 3 gun kalinir 5 gun kalinir senin orda tanistigin insanlara ve o an aldigin keyfe bakar. Rotanin zaman planini gevsek yap ki gidip begendigin yerde daha cok kalabilesin.
  • 102030  (10.06.13 15:51:34 ~ 16:01:17)
Atina yaptım sonradan o son şehri İstanbul yerine. Yalnız çok şehir var ne yapacağımı şaşırdım yahu. Dediğin şehirlere de bakayım ben.

  • adoramer3ku  (10.06.13 16:00:55)
belçika'da brugge'u görmemezlik etme. dediğin gibi kuzey avrupa, rusya ve ukrayna olanaksız. hepsini aynı anda yapmana gerek yok zaten, ama genel rotanı beğendim açıkçası. venedik yolu üzerinde floransa var. sakın orayı pas geçme. milan'a gitmek gereksiz diye düşünüyorum.

102030'a katılıyorum. rotayı değişime açık olsun. yalnız sadece paris'e dikkat derim çünkü rezervasyonsuz gidince hostelsiz kalman içten bile değil. ayrıca 102030'un belirttiği noktalar cote d'azur diye anılır. çok ünlüdür ve çok güzel diye okudum. gitmek daha nasip olmadı.
  • hayley williams ile evlenecek genc  (10.06.13 16:37:29 ~ 16:39:59)
Paris'te bir aksilik olmazsa bir tanıdık gezdirecek bizi, o halleder diye güvenip düşünüyorum. Olmazsa gece kalmaya nice'e gideriz diye düşündüm. O orada yaşıyor, yol da 2 saatmiş galiba.

  • adoramer3ku  (10.06.13 16:40:56)
Atina biraz ankara gibi. Selanik ve halkidiki cok guzel. Volos da guzelmis ama ben ugrayamadim. Ben bu rotanin benzerini balkanlara ugramadan italya ve yunanistan uzerinden yaptim. Paris nice 2 saat olmamasi lazim

Evet milano olmasa da olur.
  • 102030  (10.06.13 23:55:26 ~ 11.06.13 00:05:20)
Bir arkadaş da münih gereksiz dedi. Sizce onun yerine polonya'ya mı gitsem?

  • adoramer3ku  (11.06.13 00:03:22)
2. Dunya savasindan midir nedir almanyanin guneyinde pek bisey yok gezip gormelik doga disinda. English garden diye meshur bi parklari var. Bi de allianz arena :p Ben olsam "belki ugrarim" listesine alirdim. Bavyera temsilcisi olarak :)
Polonyayi ben bilmiyorum:)

  • 102030  (11.06.13 00:13:40 ~ 00:17:40)
bu programın 8-9 günü sadece yola gider.

böyle rota olmaz
  • kegums  (14.06.13 23:17:01)