bizi arabalandırın!

arkadaşım araba almaya niyetlendi. kendisi izmit'te oturmasına rağmen istanbul bağcılarda bir araba bulmuş (daihatsu terios) araba ikinci el ama galeriden alacak. şimdi gelelim soru kısmına. arabayı kontrol etmesi için bir usta gerekiyor. lakin ben anadolu yakasındayım bağcılar civarında hiç tanıdık usta bilmiyorum buradan birini alıp götürsek araç parası fln derken dünyanın masrafı olacak ki zaten anlamam bu işten.

1) şimdi bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz o civarlarda olan bir usta var mı?

2) sanırım bir de yetkili servise götürmek gerekiyormuş. o iş nasıl oluyor? bilgisi olanlar bir paylaşırsa muhteşem olur. çok teşekkürler şimdiden. bu arada arabaya bakmaya yarın gideceğiz.

yetkili servisine gittiğiniz taktirde o size arabanın neyi var neyi yok söyler. ayrıca bir usta aramanıza gerek yok sanki.

  • kirk karaktere sigmayacak adam  (27.02.09 22:16:21)
bagcilardan araba almayin. nufusunun %90'i saglam pabuc olmayan bir yerdir. merter'den alacaginiz arabada katakulli cikma sansi %10 ise bagcilar'da %90'dir.

pollyanna arkadaslar cikabilir meydana ama yine de kaale almayin onlari, siz kendinizi saglama alin yeter.

o civarlarda usta da aramamaniz gerekiyor ayni mantiksal tutarliligi surdurursek.

bu mesaj fitne fesat amaciyla yazilmamis olup, yasaminin bir kismini bagcilar'da gecirmek zorunda kalmis olan birinin agzindan yazilmaktadir.

(bkz: #15137029)

ayrica araba alirken uzaklardan degil de her zaman bilindik cevreden almakta fayda var, ozellikle de usta konusunda guven cok onemli. kendi bildiginizden baskasina ne olursa olsun pek guvenilemiyor.
  • nochristrequiress  (27.02.09 22:32:47 ~ 22:34:21)
bırak bağcılar vs olayını bir kere daihatsu terios almayın. denge sıfır, güvenilirlik sıfır, iç hacim o da nereden baksan 0 ila 1 arasında. yapmayın etmeyin o araca vereceğiniz paraya yazık.

  • atrin  (27.02.09 23:02:59)