[]

Makarna- Kömür Yardımı Alışveriş Kuponuna Dönüşmüş

Bugün Çengelköy Migros'tan alışveriş yaparken, bir kadın, alışverişinde, üzerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin logosu olan 25 tl lik kuponlardan tam 175 tl lik kullandı. Kuponların üzerinde barkod var ve kasıyer bayan kasada okuttu. Tıkır tıkır kredi kartı gibi geçti valla. Tam 7 adet kupon kullandı üzerini de nakitle tamamladı. Ne olduğunu anladım tabii de yine de sordum nedir bunlar diye? Kadın ihtiyaç sahiplerine belediye dağıtıyor dedi. Yorumu sizlere bırakıyorum benim yalnız ve güzel Türkiye'min insanları.
 
neden kootu bir sey mi bu? ihtiyaci olan kisilere vermis olamazlar mi? her seyi de kotuye yormayin.

ha sadece kendi yandaslarina veriyorsa bunu tartisalim ama.
  • exlibris  (07.06.13 00:07:04) 
Artık yardımlar öyle yapılıyor ama şahsen ihtiyaç sahibi birinin Migros^tan alışveriş yapacağına inanmam. Ortadirek ev kadını bile her şeyin ucuzunu bulmak için 4 market gezer.


  • whoosie  (07.06.13 00:14:10) 
yalnız o indirim kuponları sadece migroslarda geçiyor olabilir. çengelköy tam bir fakir mekanı. ihtiycı vardır eminim.


  • slm  (07.06.13 00:36:28) 
sosyal devlet kavramını öğrenmeni tavsiye ederim..adamların doğru yaptığı hepi topu 3 5 şey var zaten,onları da anlamsız şekilde eleştirince komik duruma düşüyorsunuz


  • savfkn  (07.06.13 00:46:20) 
Seçimlerden önce de ortaya çıkmıştı onlar. Hatta bir transporter'da insanlara AKP işaretlenmiş seçim pusulası dağıtılıp, boş pusulayı geri getirene(son seçimlerde 3 milyon fazla pusula basılmıştı hatırlarsanız) bu şekilde sosyal yardım kuponu verdiklerine dair bir haber, bir de video vardı.


  • dampire  (07.06.13 00:58:09) 
Sosyal Devlet kavramının içini boşaltmayalım.Makarna kömür gıda yardımı yapmak değildir sosyal devlet olmak. Ameliyat olması gereken bir hastayı ya da ameliyatla düzelebilecek bir kusurla engelli yaşamak zorunda olan birini 'sigorta bu ameliyatı karşılamıyor' diyerek geri çevirmemek, kanser ilaçlarını karaborsaya düşürmemek,yakını birden ortadan kaybolan birini ya da aile içi bir tartışma yüzünden hayatından endişe duyulan kayıp birinin yakınını 'biz sizi ararız, allahtan umut kesilmez' diyerek evine yollamamak,calisma saatlerinin az, ,sosyal ve sendikal hakların olduğu , calisanlar arasindaki gelir dengesinin olduğu, kamu hizmetinin kaliteli olduğu devlettir sosyal devlet.


  • old possum  (07.06.13 09:47:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.