Tahlil Sonuçların Hk.

Arkadaşlar aynı testi farklı zamanlarda iki ayrı hastahaneye yaptırdım ama ikisinin referans aralıkları farklı, örneğin ilk teste: üre 10 mg/dl ref: 6-20 bunun sonucu normal dedi doktor 1 ay sonra devlet hastanesinde tekrar yaptırdım bu sefer üre 30 birim yazmıyor ref: 11-45 bunuda doktora gösterdim normal dedi. Eve gelince eski teste bakmak aklıma geldi duruma şimdi uyandım ilkinden 3 kat fazla son testteki değer ama referans aralıkları farklı iki testin şimdi bu referans aralıklarında ki farklılık neden birim falan mı farklı acaba ? Hepsi aşağı yukarı aynı ama sadece bu sonuçta bir farklılık var ? İlk yaptırdığım yere bir daha mı yaptırsam acaba ?

laboratuvarların referans aralıklarında illa farklılık oluyor zaten. kullandıkları makina farklılıklarından diye biliyorum.

  • kenar  (05.06.13 22:46:46)
Ama sonuçlar arasında 3 katı fark olunca tedirgin oldum. Her ikiside kendi referans aralığı içinde ama anlam veremedim.

  • soulpuppet  (05.06.13 22:51:18)
sorun yok. her tahlil sayfasını kendi verdiği referans aralığına göre değerlendir. mix yapma :)

  • kenar  (05.06.13 22:55:00)