Taze yavru kedi beslemek

Geziden gazdan cok yoruldugum icin bu sefer kolaya kacmak istedim. arastirmadan sorayim dedim.

Sokaklarda islak, üsüyük ve zor durumda olan bir yavru kediyi sahiplendim bugun.

Beslenmesi, bakimi, tuvaleti? Neler yapmaliyim ilk bir haftami kotaracak bilgiler bekliyorum siz degerli kediboy, kedigirl' lerden.

tuvalet eğitimini vermeye çalış. ilk önceliğin bu olsun. kedi kumu aldın, bunu da uygun bir kaba koydun ama kedicik gidip başka bir yeri kirletti ya örneğin, oradaki kakayı hemen temizleme. uygun bir şeyle, kürek ya da bir parça karton, kakadan bir miktar al ve kumuna bırak. sonra kediyi oraya götür ve oturmasını, koklamasını, etrafında gezmesini sağla. burnunu hafifçe kakaya yönlendir hatta. hızla öğrenecektir, korkma.
bir de geceleri kapını kapatma. yanına gelip ayak ucunda uyumak isteyecektir. bırak uyusun. bir süre sonra başka yerde uyusa bile sen alıp yatağa getireceksin, demedi deme :)

  • kareli defter  (05.06.13 20:35:20)
Ben daha once kedi besledim fakat kendisi 7 aylikti bize geldiginde. Ama bu kadar yavrusunu daha once beslememistirm.

TOMA magduru kendisi. tomanin islatip bir koseye firlattigi bir kedi degil kedicik. Biri gorunce almis. Ben de ondan sahiplendim. miyavlamasi cok garip ya yavru kediler boyle de olabiliyor ya da tazyikli suyun etkisi.

tuvalet egitimi isi tamam onu cozdum. Kicini da silerim bu tatlinin. Peki süt? ne yiyebilir bu allahin şapşalı kedi yavrusu :)
  • kratos  (05.06.13 20:42:33)
bir aylık kadarsa süt ekmek, yaş mama yedirebilirsiniz. daha da küçükse kedi biberonuyla besleyebilirsiniz. yarı yarıya süte su ekleyin.

  • rayde  (05.06.13 20:49:52)
Royal Canin' in 4 aylida kadar kediler icin hazirladigi bir kuru mama var. onu aldim ve kendisi bu mamadan cok mutlu mesut.

Buyuyor tavsiyelerinizle.

@karelidefter tam senin dedigin gibi ogrettim kuma gitmesini de.
@beckwith soyledigin de ise yaradi.
  • kratos  (13.06.13 17:36:07)