cuma akşamı taksim metrosunda yaşadığım....

cuma akşamı saat 19.30'a doğru taksim'e gitmek üzere maslak'tan metroya bindim..

ama daha yürüyen merdivenlere geldiğimde bile 30 saniyede bir güvenlik nedeniyle metro rotasının hacıosman-şişli arasında olduğunu, finüküler'in ve şişhane'nin çalışmadığını duyurdular...

metro şişli istasyona gelirken saat 19.30 civarı bir alkış tufanı koptu.. herhangi bir şekilde ses verme protestosuydu.. durağa gelince herkes indi...

tekrar ediyorum ŞİŞLİ METRO DURAĞINDA ÖNCE HERKES İNDİ..

sonra bir grup genç "nereye iniyorsunuz arkadaşlar!!??? kamu görevi yapıyorlar, bizi taksim'e götürmek zorundalar.. lütfen herkes geri binsin!! çağrısında bulundular...

çok küçük kesim indi gitti.. ÇOĞUNLUK METROYA GERİ BİNDİK...

herkes alkış yapıyor ya da metronun koltuklarına vuruyordu...
ama vahşi şekilde değil... gayet sakin ve medeni şekilde bir protesto vardı...

dışarı çıkmadım ben, ama duyduğum kadarıyla vatman bir şeyler söyledi, çocuklar da götürmek zorunda olduğunu belirtti.. olaysız bir şekilde vatman bindi...

VE BİZ, BİRBİRİNİ TANIMAYAN ONLARCA KİŞİ OLARAK O METROYU ŞİŞLİ'DEN TAKSİM'E KADAR GETİRMİŞ OLDUK!!

SİLAHSIZ, SOPASIZ, GAZSIZ VE ŞİDDETSİZ...

düne kadar kelimede kalan "halkın gücü"nü hayatımda ilk kez yaşayarak tecrübe ettim...

ertesi günü cumartesi akşamı yine aynı metroya bindiğimde herkes kuzu kuzu şişli'de indi... kimse itiraz etmedi çünkü...

benzeri olayları yaşayanlar varsa yazabilsinler diye duyuruyu soru olarak açıyorum...

soru: benzeri şeyler yaşayanlar var mı? paylaşın lütfen...

Ankara'da Eskişehir yolundan gelen EGO diye tabir edilen belediye otobüsleri otobüsü sadece Bilkent köprüsüne kadar götüreceğini söyledi. İtiraz ettik, çıkıştık ama "emir kuluyum" dedi. Kalabalık da değildik zaten. Binmedik biz de. O yolcusunu gitmesi gereken Kızılay'a değil, Bilkent köprüsüne kadar götürdü. Neyseki özel halk otobüsleri gidiyordu, onlarla gidebildik Kızılay/Güvenpark'a

  • otonom  (04.06.13 18:38:13 ~ 18:38:44)